Sony udostępnia ...

Od dłuższego czasu posiadacze ...

BLIK będzie ...

Jak donosi redakcja serwisu ...

Microsoft wprowadzi ...

W sieci pojawiły się kilka ...

Kolejna generacja ...

Co prawda firma z Mountain ...

Orange rozszerza ...

W połowie grudnia zeszłego ...

Apple Watch w ...

Inteligentne zegarki raczej ...

Koniec webowej ...

W mijającym tygodniu firma z ...

Wadliwa aplikacja ...

Coraz więcej urządzeń w ...

Credit Agricole ...

Dwa tygodnie temu Credit ...

MWC19: Nowe routery ...

W czasie targów Mobile World ...

Google Keep z ...

Posiadacze zegarków z Wear OS ...

Ruszył serwis Twój ...

Wczoraj o północy ruszył ...

Google Pay dla ...

Zgodnie z nieoficjalnymi ...

Philips Hue z ...

Pierwsza z nowości w ...

Gadgetbridge może ...

Macie nadal Pebble, a może ...

Credit Agricole ...

Bank Credit Agricole jakiś ...

Asystent Google z ...

Na tegorocznych targach CES, ...

Instant Tethering z ...

Od mniej więcej dwóch lat ...

Gear S3 oraz Sport ...

W mijającym tygodniu Samsung ...

Sony zapowiada ...

Z aktualizacją urządzeń ...

Cortana z ...

Od jakiegoś czasu wydaje się, ...

Mastercard ...

Być może natknęliście się już ...

ING dodaje obsługę ...

W mijającym tygodniu kolejny ...

Philips zapowiada ...

Niedawno linia produktów ...
Chcecie poznać nieco bliżej nowy zegarek Samsunga? Ponoć Gear S2, o którym wspominaliśmy już w tym tygodniu, pracować ma pod kontrolą Tizena, a nie Android Wear. Kilkanaście godzin temu Samsung wrzucił już do sieci pierwszą zajawkę tego smartwatcha. Jest to film prezentujący jego nowy interfejs. Znajdziecie go w głębi tego newsa.
Sony Mobile przedstawia SmartBand 2, wieloczujnikowe urządzenie, które sprawnie zapisuje wszelkie informacje o ważnych funkcjach życiowych i zapewnia użytkownikowi jeszcze pełniejszy wgląd w ocenę stanu kondycji, samopoczucia oraz poziomu stresu.
Witryna CoderPower organizuje konkurs, w którym programiści znający javascript mogą wygrać zegarki Motorola Moto 360. Więcej szczegółów na CoderPower.com

Hybrydowy Kairos

Mechaniczny zegarek, który posiada jednocześnie duży ekran? Jak coś takiego pogodzić? Na dosyć ciekawy pomysł wpadła firma Kairos. Na pierwszy rzut oka ich smartwatch wygląda jak typowy mechaniczny zegarek, ale gdy sparowany z nim telefon zaczyna dzwonić, na szybce chroniącej tarczę zegara, nagle zaczynają wyświetlać się powiadomienia. Ekran jest kolorowy i wysokiej rozdzielczości.
Na konferencji prasowej zaplanowanej na tegoroczne targi IFA, ASUS zaprezentuje ponoć nowego smartwatcha. Wszystkie szczegóły poznamy już 2 września, tymczasem możecie obejrzeć kilka niezbyt wyraźnych fotek tego gadżetu.
Sklep internetowy iBood przygotował dzisiaj dość ciekawą ofertę na Apple Watch z serii Sport. Otóż nabyć go można około 500-800zł taniej niż w innych polskich sklepach, w cenie porównywalnej do tej z Allegro.
Dzisiaj na Intel Developers Conference, firma Fossil zaprezentowała swego pierwszego smartwatcha, z Android Wear na pokładzie. Niestety aktualnie nic na temat tego urządzenia nie wiadomo - ani jak się nazywa, ani jakie będzie miał parametry, ani kiedy wejdzie do sprzedaży, ani też za ile. Wiemy tylko że będzie on przypominał Moto 360, choć zmieszczona poniżej fotka z Gizmodo niestety nie powala...

RECENZJA: Pebble Time

Oryginalny Pebble nie był ani pierwszym, ani najlepszym, ani najładniejszym inteligentnym zegarkiem. Ale to właśnie jego wyjątkowo udana Kickstarterowa kampania rozpoczęła smartwatchową rewolucję. Minęło już ponad trzy lata od premiery pierwszej odsłony tego zegarka. W między czasie rynek zalany został podobnymi, często na pozór znacznie ciekawszymi urządzeniami tego typu.
Producent luksusowych szwajcarskich zegarków firma Nico Gerard, wpadła na pomysł jak dodać funkcjonalność smartwatcha do swoich czasomierzy. Otóż stworzyli oni specjalną bransoletę, która to posiada miejsce na wpięcie Apple Watch. Zegarek Apple znajduje się wtedy po przeciwnej stronie nadgarstka.

Dwie nowe 360-tki

Jeden z ładniejszych smartwatchów z Android Wear, czyli Motorola 360, być może jeszcze w tym roku doczeka się dwójki następców. Z dokumentów które wyciekły do sieci wiadomo, że będzie to model 360S oraz 360L, różniące się prawdopodobnie przede wszystkim wielkością. Poza modułem BT (LE) czy WiFi, ponoć dysponować mają bateriami o pojemności odpowiednio 270 mAh oraz 375 mAh (320 mAh w pierwszej 360-tce).

Kolejny smartwatch na Arduino

Kilka dni temu wspominaliśmy na temat zegarka domowej roboty, wykorzystującego płytkę Arduino. Okazuje się, że nie jest to jedyny projekt smartwatcha, oparty o ten układ. Na stworzenie podobnego urządzenia, przeznaczonego dla dzieci, wpadł jeden sprytny 8-latek. Pierwsze prototypy już powstały, a jeszcze w tym miesiącu O Watch trafi na jedną z witryn crowdfundingowych, gdzie będzie można pomóc zrealizować to dziecięce marzenie.
Już w grudniu tego roku, na rynek trafi pierwszy smartwatch przeznaczony dla osób niewidomych. Nosi on nazwę dot i komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem języka Brajla. Dzięki 24-em poruszającym się metalowym pinom, poza wyświetlaniem typowych dla smartwatchów powiadomień, pozwoli on również otrzymywać wskazówki nawigacyjny czy nawet czytać książki elektroniczne.
Na dzisiejszej konferencji Samsunga, zaprezentowano dwa nowe modele telefonów, ale również przedstawiono zapowiedź kolejnego smartwatcha. Jego pełna prezentacja będzie miała miejsce na targach IFA, odbywających się na początku września w Berlinie. Na ten moment znamy tylko jego nazwę - Gear S2, oraz znamy jego wygląd - będzie to podobnie jak LG G Watch czy Motorola 360 zegarek o okrągłej kopercie.

Skype i Pebble Time

Najnowsza wersja komunikatora Skype dla Androida, jest w pełni zgodna z Android Wear 5.9. Pozwala to m.in. użytkownikom zegarka Pebble Time, na odpisywanie na komunikaty za pomocą predefiniowanych tekstów, a także korzystanie z funkcji dyktowania odpowiedzi, które to są automatycznie rozpoznawane i konwertowane na tekst. Więcej na ten temat na Forum Pebble.
Zgodnie z komunikatem witryny Phandroid, LG przygotowuje nowego smartwatcha, wyposażonego w ekran o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości. Urządzenie to znane aktualnie pod kodową nazwą "Nemo" wyposażone będzie w panel o rozdzielczość aż 480x480 punktów. Dla porównania wyświetlacze zegarków opartych o Android Wear posiadają typowo albo 280x280, albo 360x360 punktów, a ostatni zegarek LG - model Urbane 319x390 punktów.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...