Wyciekły nowości z ...

Samsung przygotowuje się do ...

Duża aktualizacja ...

SteamOS 3.7.5 Beta wprowadza ...

Unia Europejska ...

Unia Europejska przygotowuje ...

Można już ...

Meta oficjalnie otworzyła ...

Google poprawia ...

Google wprowadza nowy proces ...

Nowe informacje o ...

Eric Migicovsky, twórca marki ...

Windows Recall ...

Microsoft udostępnił funkcję ...

Koniec wsparcia dla ...

Google ogłosiło, że od ...

Google szykuje się ...

Sundar Pichai, CEO Alphabet, ...

Amazon szykuje się ...

Amazon planuje wprowadzenie ...

YouTube Music ...

Użytkownicy YouTube Music, ...

CMF Buds 2 już ...

CMF Buds 2 to najnowsze ...

Microsoft rozszerza ...

Funkcja „Stream Your Own ...

Razer wchodzi na ...

Razer udostępnił rozwiązanie ...

Samsung SmartThings ...

Samsung udostępnił nową ...

Pełna premiera ...

Podczas wydarzenia Nintendo ...

Telewizory LG ...

LG ogłosiło, że od 1 maja ich ...

Copilot dla Windows ...

Jakiś czas temu Microsoft z ...

Rosną ceny YouTube ...

Google ogłosiło podwyżkę cen ...

Alexa+ już dostępna ...

Amazon udostępnił w końcu ...

Amazon Luna zyska ...

Amazon ogłosił podpisanie ...

Meta poprawia ...

Meta wprowadziła udoskonaloną ...

Google Drive dla ...

24 marca 2025 roku rozpoczęto ...

Meta AI trafia z ...

Meta ogłosiła, że rozpoczęła ...
Jak już zapewne wiecie, Sony tym razem nie spieszy się z ujawnianiem informacji na temat PlayStation 5 i najczęściej ze wszystkim czeka na ruch Microsoftu. Nie inaczej było z interfejsem użytkownika na nowej konsoli - firma pokazała go dopiero w tym tygodniu, długo po Microsofcie.
Niedawno Google postanowiło zrobić porządek ze swoimi usługami do streamingu muzyki (ciągle równolegle funkcjonuje Google Play Music oraz YouTube Music). Efektami tych porządków było między innymi umożliwienie trzymania własnej muzyki w YouTube Music oraz migracji tej z Google Play Music.
Jakiś czas temu Microsoft pochwalił się jak ma wyglądać interfejs na konsolach Xbox Series S/X i jednocześnie rozpoczął testy aktualizacji wprowadzającej go także na konsolach z serii Xbox One. W tym tygodniu się one zakończyły i udostępniono nowy wygląd wszystkim użytkownikom.
W lipcu tego roku, po doniesieniach od części użytkowników o braku pytania o PIN przy płatnościach wyższych niż 100 zł, Google przyznało się, że testuje na losowo wybranych użytkownikach znad Wisły przywrócenie obsługi CDCVM (czyli autoryzacji transakcji na telefonie zamiast terminalu).
W przeciwieństwie do Microsoftu, który ze szczegółami na temat wstecznej kompatybilności na kolejnej generacji swojej konsoli się nie krył, Sony do tej pory operowało nieprecyzyjnymi stwierdzeniami w stylu “99% gier z PS4 będzie działać na piątce”. W tym tygodniu firma jednak w końcu zdecydowała się odsłonić karty.

PayPal wprowadza nowe opłaty

Usługi pośredniczące w płatnościach pokroju PayPala albo naszych rodzimych DotPay czy PayU nie są raczej znane z opłat dla użytkowników końcowych. Są one pobierane “w tle” od sprzedających, którzy muszą je wliczyć w koszt swojej działalności. A jednak mimo to, PayPal zdecydował się na wprowadzenie pewnych opłat dla użytkowników końcowych.
Konkurencja (przynajmniej w postaci Apple Music) już od dawna pozwalała szukać piosenek po ich tekście zamiast tytule czy autorze. Teraz Spotify ją dogoniło, o czym donosi portal The Verge.
Minęło już kilka miesięcy od zapowiedzi nowego Snapdragona dla zegarków i jak do tej pory nadal znamy tylko jeden smartwatch, który ma mieć nowy układ pod maską (TicWatch Pro 3). W tym tygodniu oczekiwania zawiódł Fossil.
Pamiętacie jeszcze Google Daydream? Była do próba stworzenia “pełnoprawnej” platformy VR na bazie Androida oraz sukcesu tekturowych Cardboard. Niestety, nie została przyjęta zbyt ciepło przez użytkowników (w przeciwieństwie do Cardboard smartfony musiały spełniać wyśrubowane wymagania, a gogli nie było zbyt wiele i nie były tanie).
Tytułowy bank nieustannie rozwija swoje integracje z innymi bankami w zakresie wyświetlania w swoim systemie transakcyjnym sald, historii transakcji czy analizowania zdolności kredytowej w oparciu o dane z innych instytucji. W tym tygodniu ogłoszono kolejne wydłużenie listy.
Od tygodni do sieci trafiały przecieki na temat nowego Chromecasta od Google, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników miałby działać pod kontrolą Android TV. Kulminacją było przedwczesne wystawienie urządzeń na sprzedaż przez niektóre sklepy w zeszłym tygodniu.
W listopadzie zeszłego roku Xiaomi pokazało swój pierwszy zegarek z Wear OS na pokładzie oraz własną nakładką. To ostatnie oznaczało, że urządzenie przeznaczone było jedynie na rynek chiński, gdzie nie jest dostępny sklep Google Play (firma z Mountain View nie zezwala bowiem na nakładki jeśli chcemy mieć dostęp do jej sklepu).
W połowie sierpnia Google zapowiedziało kilka nowości dla Android TV. Wśród nich był odświeżony wygląd domyślnej klawiatury ekranowej, czyli Gboard TV. Do tej pory zajmowała ona całą szerokość ekranu telewizora, po zmianach natomiast miała oferować standardowy układ klawiszy w oknie pływającym na dole ekranu.
Od jakiegoś czasu wiemy, że Google pracuje nad urządzeniem marki Chromecast, które miałoby działać pod kontrolą pełnoprawnego Android TV i mieć dołączonego pilota. Niedawno pojawiły się także informacje, według których miała by być mowa o Google TV zamiast Android TV.
Mimo klapy (przynajmniej na razie) usługi Google Stadia, kolejna firma technologiczna postanowiła stworzyć podobne rozwiązanie - tym razem jest to Amazon, na którego infrastrukturze od jakiegoś czasu rozwiązania do grania w chmurze tworzą startupy czy nawet indywidualni gracze.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...