Oculus pracuje nad wykrywaniem ruchomych przeszkód?

Utworzono: 04 kwiecień 2021, 15:04 Autor :  
Gogle wirtualnej rzeczywistości mają dzisiaj zazwyczaj proste systemy służące do ostrzegania nas o przekroczeniu bezpiecznych granic (aby uniknąć potykania się o coś, czy wpadania na ściany). Oculus także i ciągle go rozwija.

Niedawno dodana została możliwość zmapowania do wirtualnej rzeczywistości kanapy (dzięki czemu z jednej strony możemy machać nad nią rękami bez uciążliwych komunikatów o przekraczaniu granicy, a z drugiej automatycznie przełączać się w tryb stacjonarny kiedy na niej usiądziemy).

To jednak nie koniec. Zapaleńcy odkryli w plikach systemu Questa informacje na temat ostrzeżeń i “intruzach” w bezpiecznej strefie. Miałyby ostrzegać o wejściu do niej człowieka, obiektów większych niż dłoń czy zwierząt domowych (z tymi ostatnimi jednak trzeba uważać, bo pole widzenia gogli jest ograniczone i mogą nie zauważyć ich kiedy się plączą między nogami).

Niestety, nie wiadomo czy i kiedy taka opcja może trafić do użytkowników. Wspomnienia o mapowaniu kanapy pojawiły się w oprogramowaniu kilka miesięcy przed udostępnieniem użytkownikom, ale są też elementy odnoszące się do niezapowiedzianych funkcji, które obecne są w oprogramowaniu od lat.

Źródło: UploadVR

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 600 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...