Oculus zapowiada własne rozwiązanie do bezprzewodowego VR z peceta

Utworzono: 18 kwiecień 2021, 15:04 Autor :  
Niemal od premiery pierwszych gogli Oculus Quest istniały aplikacje trzecie pozwalające na bezprzewodowy streaming gier VR z z naszego peceta (zamiast korzystać z oficjalnego, przewodowego rozwiązania). Od początku było niemal pewne, że z czasem Oculus udostępni własne rozwiązanie tego typu.

Kilka dni temu firma właśnie to zapowiedziała. Nowa opcja nazywa się Oculus Air Link (kablowe rozwiązanie nazywało się Oculus Link) i posiadacze gogli Quest 2 powinni zyskać dostęp do jej eksperymentalnej wersji w ciągu najbliższych tygodni (opcja jest udostępniana stopniowo po stronie serwera, ale wymaga przynajmniej zainstalowania wcześniej systemu i aplikacji na komputerze w wersji 28).

Oculus zastrzega, że to nadal wczesna wersja Air Linka, więc póki co wymaga porządnej sieci Wi-Fi (pasmo 5 GHz, w standardzie AC lub AX i komputerem podłączonym do routera kablem). Firma nie wyklucza jednak, że z czasem uda się zoptymalizować rozwiązanie na tyle, aby działało sprawnie nawet w mniej idealnych warunkach.

Przy okazji zapowiedziano także eksperymentalne dodanie obsługi odświeżania ekranu z częstotliwością 120 Hz na goglach Quest 2, ale na razie tylko w grach i aplikacjach, które dodadzą odpowiednie zmiany. Sam system Questa nadal będzie korzystał z odświeżania 90 Hz, podobnie jak gry VR z peceta w oficjalnych rozwiązaniach (czyli Link i Air Link).

Ponadto system w wersji 28 pozwoli użytkownikom zmapować już nie tylko kanapy, ale również biurka.

Źródło: OculusKomentarze::DISQUS_COMMENTS 606 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...