Xiaomi zaprezentowało Mi Banda 6

Utworzono: 04 kwiecień 2021, 15:04 Autor :  
W mijającym tygodniu Xiaomi oficjalnie zaprezentowało kolejną generację opaski Mi Band oznaczoną numerkiem 6. Nowości nie są szczególnie duże - producent trzyma się stopniowego wprowadzania zmian (paski i ładowarki do piątki nadal pasują do szóstki).

Co się zmieniło? Przede wszystkim kolejny już raz powiększono ekran - teraz zajmuje on praktycznie całą powierzchnie “pastylki”. Ty samym skasowano dotykowy przycisk obecny pod ekranem odkąd tylko był on montowany w Mi Bandach. Teraz cała nawigacja odbywa się poprzez ekran dotykowy.

Ponadto dodano pomiar nasycenia krwi tlenem (Sp02), z którego można korzystać ręcznie a także przy okazji analizowania snu czy podczas ćwiczeń. Przybyło też trochę aktywności (teraz jest ich 30), które można śledzić bezpośrednio z Mi Banda.

Ponadto opaska nauczyła się automatycznie wykrywać bieganie na bieżni, jazdę rowerem, wiosłowanie czy ćwiczenia na orbitreku obok dotychczasowego chodzenia. Dzięki temu nie musimy już w wymienionych wypadkach pamiętać o ręcznym aktywowaniu monitorowania na opasce.

Standardowo już, poza Chinami dostępna będzie jedynie wersja bez NFC (w Chinach kosztuje około 35 $, czyli jakieś 135 zł bez VATu). Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie będzie miała miejsca międzynarodowa premiera Mi Banda 6.

Źródło: Android Police

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 827 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...