Logitech oficjalnie kończy z uniwersalnymi pilotami Harmony

Utworzono: 11 kwiecień 2021, 10:04 Autor :  
Już od paru lat fani rodziny uniwersalnych pilotów Harmony od Logitecha obawiali się porzucenia tego produktu przez firmę. Wzmagały to ruchy w stylu usuwania lokalnego API i przywracania do dopiero po masowych skargach użytkowników.

W mijającym tygodniu Logitech w końcu się zebrał odwagę by oficjalnie ogłosić koniec pilotów Harmony. Nie będą one już produkowane, choć firma obiecuje aktualizowanie bazy urządzeń obsługiwanych przez piloty oraz udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla dotychczasowych klientów (nie podano jak długo).

Powód zakończenia produkcji jest prosty - w dobie streamingu i odchodzenia kablówek do lamusa, popyt na tego typu sprzęt znacząco spadł. Według firmy sprzedaż urządzeń z rodziny Harmony stanowiła jedynie 6% sprzedaży klawiatur komputerowych.

Źródło: The Verge

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 191 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...