Obsługa aplikacji Linuksowych w Chrome OS już oficjalnie

Utworzono: 12 maj 2018, 16:05 Autor :  
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pojawieniu się obsługi aplikacji Linuksowych na Pixelbooku z Chrome OS z kanału canary i deweloperskiego. Kilka dni temu Google oficjalnie zapowiedziało tę opcję.

Tym razem przedstawiciele firmy z Mountain View byli ostrożniejsi niż przy pierwszych zapowiedział obsługi aplikacji dla Androida - od początku zaznaczają, że na razie opcja dostępna będzie jedynie na Pixelbooku aż uda im się ustabilizować kod i zebrać opinie użytkowników.

Dopiero później ruszy proces udostępniania nowej technologii dla pozostałych modeli. Przy okazji poznaliśmy też minimalny wymóg - trzeba będzie mieć jądro Linuksa w wersji 4.4 lub nowszej. Co prawda zdarzały się przypadki aktualizacji jądra na urządzeniach z Chrome OS, ale dosyć rzadko. Jeśli więc macie starszą wersję, raczej nie róbcie sobie zbyt dużych nadziei.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1204 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...