Mozilla kończy rozwijać Firefoxa dla urządzeń Fire TV oraz Echo Show

Utworzono: 11 kwiecień 2021, 10:04 Autor :  
W dawnych czasach Mozilla usiłowała stworzyć wersję Firefoksa na niemal każdą bardziej znaczącą platformę. Od jakiegoś czasu fundacja nie ma już jednak pieniędzy na taką rozrzutność - aplikacja dla Android TV nigdy nie powstała, a teraz ogłoszono koniec wersji dla Fire TV i Echo Show.

Wsparcie dla wspomnianej wersji przeglądarki ma zostać zakończone już 30 kwietnia tego roku. Aplikacja będzie działać po tym dniu, ale nie będzie już otrzymywać żadnych aktualizacji i zniknie ze sklepu z aplikacjami.

W wypadku Echo Show użytkownicy nic nie muszą robić, strony automatycznie będą otwierane w przeglądarce Amazonu. W wypadku Fire TV, użytkownicy będą musieli się sami przestawić na aplikację firmy Jeffa Bezosa.

Tym samym chyba jedną wersją Firefoksa na mniej standardowe platformy (inne niż pecety czy iOS i Android) jest ta przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: gHacks

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 200 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...