99 smartfonów z ...

Jak być może wiecie, wiele ...

W tym roku nie ...

W ostatnim czasie po sieci ...

NVIDIA ogłasza ...

Gdy NVIDIA zapowiadała swoją ...

moBiLET będzie ...

W październiku pisaliśmy o ...

mBank udostępnił ...

Pod koniec listopada zeszłego ...

Sonos chce ...

W ciągu ostatniego tygodnia ...

Instagram testuje ...

Do tej pory użytkownicy ...

E-recepta jest już ...

Na początku tego roku w życie ...

Zapowiedziano ...

Podczas tegorocznych targów ...

ING ze wsparciem ...

Bank ING nabiera rozpędu ...

Google tymczasowo ...

W mijającym tygodniu wybuchła ...

Smoke - ...

Jeśli jesteście zapalonymi ...

Rząd uruchomił ...

Mniej więcej z początkiem ...
Ekipa która odpowiedzialna była do tej pory w Google za projekt okularów Google Glass, zmieniła nazwę z Glass Team na Project Aura. Podobno zatrudniono również wiele nowych osób, a cały zespół zajmować ma się teraz rozwijaniem również innych projektów z kategorii urządzeń ubieralnych.
Kojarzycie takie radiobudziki z wbudowanym projektorem, wyświetlającym w nocy na suficie czy ścianie aktualną godzinę, czasem również temperaturę? Czy nie marzył Wam się taki gadżet, ale bardziej konfigurowalny? Proszę bardzo oto i on.
Mieliśmy już wibrujące pierścionki, podobnie działające opaski, małe klipsy powiadamiające o nadchodzących połączeniach czy SMSach, a teraz do tego grona gadżetów przeznaczonych dla pań, chce dołączyć jeszcze Miragii.
W dniach 21-23 września odbywa się w SanFrancisco konferencja TechCrunch Disrupt, na której to Pebble planuje zaprezentować coś nowego. Niestety nie wiadomo co to będzie - nie liczyłbym na nowy zegarek, raczej nie będzie to również interfejs Timeline dla starszych smartwatchów Pebble.
Firma Sony dwa dni temu zaktualizowała swoją aplikację "Tarcze zegarka SmartWatch 3", dodając dwie nowe tarcze i cztery nowe widgety (zegar światowy, kompas, kalendarz i wyświetlanie czasu cyfrowo).
Firma Broadcom opracowała moduł GPS przeznaczony specjalnie dla urządzeń ubieralnych. Do tej pory większość z takich gadżetów wykorzystywała GPS wbudowany do telefonu komórkowego, a tylko nieliczne - jak niektóre zegarki fitness, oferowały zintegrowaną obsługę nawigacji satelitarnej.

Moto 360 w roli PipBoya

Są wśród nas fani Fallouta? Jeden na pewno, który nie może doczekać się już premiery czwartej części tej gry. Aby osłodzić sobie jakoś te pozostałe do 10 listopada dni, możecie dużo o nim czytać (polecam choćby Reddita).
Koreańscy naukowcy opracowali technologię, która ma szansę zrewolucjonizować rynek ubieralnych urządzeń. Chodzi o generator termoelektryczny, który jest w stanie zamienić temperaturę ludzkiego ciała w energię elektryczną.
Pod koniec sierpnia prezentowaliśmy Wam nowy smartring, reklamowany jako kontroler gier. Zapowiadany wtedy Talon Smart Ring pojawił się kilka godzin temu na IndieGoGo, a jego możliwości to więcej niż tylko zastąpienie gamepada.

Odpal samochód z zegarka!

Viper SmartStart to pewien samochodowy gadżety, który po zainstalowaniu w pojeździe, pozwala zdalnie nim zarządzać z poziomu telefonu z systemem iOS, Android, Blackberry oraz Windows Phone. Chodzi o otwieranie i zamykanie drzwi, uruchamianie silnika, świateł, klaksonu, sprawdzanie logu błędów itd.

watchOS 2 opóźniony

Wczorajszy dzień miał być zaznaczyć się w historii jako dzień, w którym Apple udostępniło nowy system dla swoich zegarków. Niestety jego premiera została w ostatniej chwili odroczona.
Na wydarzeniu Qualcomm 3G/LTE Summit w Hong Kongu firma Timex zaprezentowała po raz pierwszy swego smartwacha. Będzie to zegarek o analogowej tarczy i nazwie Metropolitan+, oferujący funkcjonalność ...
Jak można przeczytać na profilu uBirds na Twitterze, już wkrótce ten polski startup o którym pisaliśmy kilka dni temu, uruchomi własną kampanię na Kickstarterze.
Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois odkryli, że przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w smartwatchu, są w stanie przechwytywać co jego użytkownik pisze na zwykłej klawiaturze komputera. Wszystko polega na analizie ruchu zegarka za pomocą akcelerometru i specjalnego algorytmu, analizującego dane.
Do 2019 roku sprzedaż urządzeń ubieralnych wzrośnie blisko trzykrotnie, w stosunku do wyników z tego roku. Analitycy szacują, że będzie to około 245 milionów sprzedanych sztuk.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...