Sony wyłączy cyfrowy sklep z grami na swoich starszych konsolach

Utworzono: 28 marzec 2021, 15:03 Autor :  
Producent konsol PlayStation właśnie udowadnia problem ze sklepami cyfrowymi, szczególnie na konsolach - w sieci pojawiły się plotki, wedle których Sony zamierza wyłączyć swój cyfrowy sklep z grami na konsolach PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vita.

Pierwsze dwa miałyby zostać wyłączone 2 czerwca, zaś sklep dla Vity pożyłby nieco dłużej i zostałby wyłączony dopiero 27 sierpnia. Wyłączenie sklepów oznacza, że nie będzie można więcej pobrać gier w nich kupionych (te już pobrane mają nadal działać).

A ponieważ Sony nie oferowało na PS4 wstecznej kompatybilności z PS3, to nie można też liczyć na pobieranie starych gier na tej konsoli (jak to ma miejsce w wypadku Xboxa).

Dodatkowym problemem jest to, że Sony co prawda oferuje możliwość wykonania kopii zapasowych pobranych danych, ale przywrócić je można jedynie na tej samej konsoli, z której pochodzą. Póki sklep działał, posiadane gry można było pobrać z niego na nowej konsoli, ale po jego zamknięciu ich kopii zapasowej nie przywrócimy już na innym egzemplarzu (o ile Sony nie wypuści aktualizacji usuwającej to ograniczenie).

Sony póki co nie wypowiedziało się oficjalnie na ten temat.

Źródło: Polygon

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 549 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...