Google pracuje nad obsługą Steama i trybem gry w Chrome OS

Utworzono: 28 marzec 2021, 16:03 Autor :  
Dwa lata temu Google udostępniło możliwość uruchamiania aplikacji linuksowych na urządzeniach z systemem Chrome OS. Wówczas była to wstępna implementacja (brakowało chociażby sprzętowej akceleracji 3D), ale dzisiaj jest to już całkiem kompletne rozwiązanie.

Da się z jego pomocą korzystać między innymi ze Steama, przy czym trzeba się trochę pobawić w terminalu celem instalacji tego programu. Google chce jednak ten proces ułatwić - obecnie wiadomo, że firma pracuje nad dodaniem do systemu całego kontenera z prekonfigurowanym środowiskiem Steam oraz trybem gry, który ma wykrywać jego uruchomienie i dostosowywać ustawienia systemu pod kątem gier (nie wiadomo jakie dokładnie).

Obecnie posiadacze komputerów z Chrome OS mają łatwy dostęp do grania w chmurze z pomocą Google Stadia czy GeForce NOW.

Źródło: xda-developers

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 627 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...