Nowy odkurzacz ...

Roborock zaprezentował na CES ...

Nest Hub w końcu z ...

Google ogłosiło, że ich ...

Gemini trafi ...

Google przygotowuje się do ...

Aplikacja Philips ...

Philips Hue Sync rozszerza ...

Smart ring z ...

Smart pierścionki zrobiły ...

Pojawił się nowy ...

Niedawno pojawiło się nowe ...

Meta przyznaje się ...

Meta pracuje nad aktualizacją ...

Zmiany w ...

Android Auto 13.4, który jest ...

Jakie zmiany ...

OnePlus planuje wprowadzenie ...

Pogodynki wkrótce ...

Google wprowadziło nową ...

Home Assistant ...

Home Assistant wprowadził na ...

Steam Deck OLED od ...

Valve ogłosiło, że Steam Deck ...

Google ...

Google zaprezentowało Android ...

Link to Windows na ...

Microsoft rozpoczął wdrażanie ...

Żabka z ...

Drukarki w polskich domach to ...

Google Wallet na ...

Google Wallet udostępnia nowe ...

Google publikuje ...

Google udostępnia nową wersję ...

Philips Hue z ...

Philips Hue pozwala nareszcie ...

Spotify ogranicza ...

Spotify dołącza do Twittera, ...

Meta ułatwia ...

Meta wprowadziła nowe funkcje ...
Kilka miesięcy temu w plikach klienta sklepu Steam znaleziono wpisy sugerujące, że Valve pracuje nad opcją przesyłania plików gier pomiędzy komputerami w naszej sieci lokalnej zamiast pobierania ich za każdym razem z serwerów Valve. Miałoby to pomóc przede wszystkim posiadaczom Steam Decka z wolniejszym łączem.
Odkąd pojawił się pełnoprawny Windows dla urządzeń z procesorami ARM miał on dość istotną wadę - indywidualny użytkownik nie mógł kupić na niego licencji. Te były sprzedawane jedynie producentom sprzętu. W efekcie wszystkie próby instalowania okienek na oficjalnie niewspieranym sprzęcie były skazane na korzystanie w wersji próbnej albo piractwo.
Przy okazji aktualizacji aplikacji Map Google dla zegarków z systemem Wear OS, zniknęła z niej obsługa trybu always on display. W wyniku tego nawigacja z zegarkiem średnio się sprawdzała ponieważ kolejne wskazówki znikały kiedy tylko ekran się wygaszał.
W mijającym tygodniu doczekaliśmy się premiery kolejnego serwisu VOD nad Wisłą. Tym razem padło na SkyShowtime, czyli połączenie usług Paramount+, Peacock, Showtime czy Sky pod jednym szyldem (do właścicieli platform najwyraźniej dociera w końcu, że użytkownicy nie będą płacić na ich nieskończoną ilość).
W ostatniej aktualizacji dla swoich zegarków z Wear OS 3.x, Samsung popsuł u przynajmniej części użytkowników funkcję wybudzania ekranu zegarka poprzez podniesienie ręki. Na szczęście firma względnie szybko zareagowała i stosowna łatka już zaczęła trafiać do użytkowników.
Mimo, że Amazon oficjalnie nie udostępnia w naszym kraju swojego sklepu z ebookami, to autorzy zarówno książek jak i czasopism znajdowali sposoby na oferowanie ich po polsku w zagranicznych oddziałach Kindle Store.
Gogle Quest 2 oferują w razie potrzeby dość prosty (czarno-biały, o niskiej rozdzielczości) scalony widok ze swoich kamer. Służy on jednak głównie do sprawdzenia czy są jakieś przeszkody w okolicy i niczego więcej. Quest Pro natomiast oferuje już kolorowy widok o wyższej rozdzielczości i Meta chwali się jego funkcjami mieszanej rzeczywistości (AR).
Do tej pory posiadacze inteligentnych głośników od firmy Sonos nie mogli w prosty sposób korzystać na nich z asystentki głosowej od Amazonu, czyli Alexy. Trzeba było kombinować, ponieważ integracja ta nie była oficjalnie dostępna na naszym rynku.
W zeszłym roku Microsoft dodał do swoich konsol Xbox integrację z komunikatorem Discord, jednym z popularniejszych wśród graczy. Kilka miesięcy później śladem Giganta z Redmond postanowiło w końcu iść także Sony.
W połowie stycznia Meta ogłosiła zakończenie wsparcia pierwszej generacji swoich gogli Quest. Wówczas jednak nie podano wszystkich szczegółów, np. jaka przyszłość czeka sklep z grami i aplikacjami na tym modelu. Niedawno opublikowano także te dane.
Samsung zapowiedział niedawno udostępnienie kolejnych aktualizacji dla swoich zegarków z Wear OS. Główną nowością miała być funkcja kontrolera aparatu. Wówczas jednak nie podano zbyt wielu szczegółów na jej temat.
W grudniu Google “udostępniło” oficjalną aplikację do swoich map dla zegarków Fitbit Versa 4 oraz Sense 2. Niestety, okazało się, że udostępniono jedynie możliwość jego pobrania, ale program po instalacji nie działał. Zmieniło się to dopiero kilka dni temu.
Jakiś czas temu, na bazie fragmentów tekstu pojawiających się w różnych pakietach Google, pojawiły się wiadomości o planach zastąpienia funkcji automatycznego odblokowywania telefonu, kiedy zegarek jest w jego zasięgu Bluetooth o nazwie Smart Unlock przez nowy, bardziej zaawansowany system.
Sytuacja gospodarcza na świecie nie rozpieszcza i kolejne firmy ogłaszają w związku z tym masowe zwolnienia. Nie omija to firm technologicznych, które przecież w większości tworzą produkty, które nie są ludziom niezbędne do życia, więc jako jedne z pierwszych są wykreślane z list zakupów.
Wygląda na to, że za kilka lat jakiekolwiek resztki po technologiach z zegarków Pebble ostatecznie zostaną pogrzebane - twórców tych urządzeń przejął bowiem Fitbit, który jakąś część oprogramowania i doświadczenia zespołu Pebble wykorzystywał w swoich zegarkach.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...