Pełna premiera ...

Podczas wydarzenia Nintendo ...

Telewizory LG ...

LG ogłosiło, że od 1 maja ich ...

Copilot dla Windows ...

Jakiś czas temu Microsoft z ...

Rosną ceny YouTube ...

Google ogłosiło podwyżkę cen ...

Alexa+ już dostępna ...

Amazon udostępnił w końcu ...

Amazon Luna zyska ...

Amazon ogłosił podpisanie ...

Meta poprawia ...

Meta wprowadziła udoskonaloną ...

Google Drive dla ...

24 marca 2025 roku rozpoczęto ...

Meta AI trafia z ...

Meta ogłosiła, że rozpoczęła ...

Amazon wyłączy ...

Amazon ogłosił istotne zmiany ...

Tap to Pay na ...

Apple ogłosiło rozszerzenie ...

Home Assistant z ...

Home Assistant, popularna ...

Pocket Casts ...

Pocket Casts, popularna ...

Valve pracuje nad ...

Valve pracuje podobno nad ...

D-Link VR Air ...

D-Link VR Air Bridge, ...

OnePlus Watche z ...

OnePlus opóźnia aktualizację ...

Meta wyłączy ...

W środku pandemii w 2020 ...

Philips Hue Sync TV ...

Właściciele telewizorów LG ...

Google ułatwia ...

Google ogłosił zmiany w ...

Apple udostępnia ...

Apple udostępniło pierwszą ...

Gemini w darmowym ...

Google wprowadza możliwość ...

Apple umożliwia ...

Apple wprowadziło możliwość ...

Sonos pracował nad ...

Inżynierowie Sonos pracowali ...

NVIDIA SHIELD TV ...

NVIDIA SHIELD TV i SHIELD TV ...
Do tej pory wsparcie dla standardu Matter w ekosystemie Aleksy od Amazonu ograniczało się do sieci Wi-Fi oraz smartfonów i tabletów z Androidem. W mijającym tygodniu to się w końcu zmieniło.
W zeszłym roku Unia Europejska uchwaliła w końcu przepisy Digital Markets Act oraz Digital Services Act, które miały ukrócić samowolkę gigantów technologicznych w zakresie sklepów z aplikacjami czy komunikatorów, dzięki której mogły one utrudniać życie konkurencji.
W połowie kwietnia pisaliśmy o tym, że do naszego kraju w końcu oficjalnie zawita Mi Band 7 w wersji z obsługą NFC. Wówczas jednak nie była znana konkretna data wprowadzenia urządzenia do sprzedaży. Teraz to się zmieniło.
Do tej pory, mimo premiery Windowsa 11, Microsoft nadal w teorii równolegle rozwijał także Windowsa 10 i udostępniał dla tego systemu aktualizacje dodające nowe funkcje. Aczkolwiek od premiery Windowsa 11 były to raczej drobnostki i to głównie dla firm, a nie indywidualnych użytkowników.
Jeśli nie wiedzieliście, to Amazon też produkował urządzenia do monitorowania aktywności użytkownika jak opaski fitness pod marką Amazon Halo. Teraz jednak za późno na ich wypróbowanie - w ramach kolejnej fali oszczędnościowych cięć, firma zdecydowała się zakończyć ich wsparcie.
Zarówno Galaxy Watch 4 jak i 5 miały ten sam układ SoC, czyli Exynos W920 (pierwszy od dawna względnie współczesny układ w zegarkach z Wear OS, ponieważ Qualcomm nie mając konkurencji zadowalał się recyklingiem starych układów ze smartfonów). Wygląda na to, że kolejna generacja może mieć już nowszy układ.
Jedną z niewielu nowości w zegarku Galaxy Watch 5 był czujnik temperatury ciała, jednak do tej pory nie miał on zasadniczo żadnego zastosowania - żadna z aplikacji na zegarku nie wykorzystywała go do niczego przydatnego. Teraz się w końcu zmieniło.
Niestety, nasze państwo ma problem z wdrażaniem usług cyfrowym w spójny sposób. Widać to było chociażby po wdrożeniach Profilu Zaufanego, mObywatela i e-Dowodu - wszystkie trzy pozwalają na potwierdzenie naszej tożsamości.
Bard, czyli odpowiedź Google na czat ze sztuczną inteligencją wbudowany w wyszukiwarkę Bing, doczekał się w mijającym tygodniu oficjalnej strony z listą zmian wprowadzonych do bota (na szczęście w przeciwieństwie do samego czatu, nie musimy korzystać z VPNa by uzyskać do niej dostęp).
Gigant z Redmond poinformował w mijającym tygodniu o udostępnieniu nowej aktualizacji Windows Subsystem for Android (WSA) dla Windows 11 testerom zarejestrowanym w programie Windows Insider (do wszystkich kanałów). Największą nowością jest obsługa trybu Picture-in-Picture dla androidowych aplikacji.
Niemal rok po premierze opaski Mi Band siódmej generacji można było stracić nadzieję na to, że jej wersja NFC pojawi się nad Wisłą (mimo wprowadzenia takowej dla poprzednika, choć z opóźnieniem).
YouTube jest niesławny ze względu na stosowaną przez serwis kompresję wideo na jego serwerach, która potrafi niszczyć jakość obrazu (w teorii otrzymujemy wysoką rozdzielczość, ale wiele detali uległo zniszczeniu podczas przetwarzania). Wygląda na to, że Google chce coś z tym zrobić, ale nie za darmo.
W ramach ostatnich porządków w ekosystemie swojego Asystenta, Google przestało już wspierać inteligentne ekrany od firm trzecich, w tym tygodniu natomiast zaczęło informować o nachodzącym usunięciu nawet ze swoich ekranów gier i części aplikacji.
Firma z Mountain View cierpi na brak popularnego ekosystemu obejmującego większość typów urządzeń jak smartfony, tablety i komputery. Praktycznie tylko Android dla smartfonów jest bardzo popularny, na tabletach to już nisza, podobnie jak Chromebooki.
W mijającym tygodniu firma z Mountain View po cichu ogłosiła zakończenie wsparcia dla inteligentnych ekranów w stylu Nest Hubów, ale od firm trzecich (produkowały je między innymi Lenovo, JBL czy LG).

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...