Google zapowiada spore zmiany w Historii Lokalizacji

Utworzono: 17 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
Od wielu lat Google oferuje użytkownikom swoich map opcję zapisywania i przechowywania na ich kontach historię ich lokalizacji ustalanej na podstawie danych z BTSów i GPSa w smartfonie. Niedługo ta funkcja doczeka się sporych zmian.

Obecnie wiele osób zniechęca do niej fakt, że jest przechowywana niezaszyfrowana na serwerach Google. Więc zarówno firma z Mountain View jak i organy ścigania czy rządy państw mogą się do tych danych dostać.

To ma się zmienić - nowa wersja Historii Lokalizacji ma domyślnie przechowywać dane tylko na naszym urządzeniu. Opcjonalnie będzie można włączyć przesyłanie ich na serwer (by mieć dostęp z przeglądarki), wtedy jednak kopia danych będzie szyfrowana end-to-end, dzięki czemu Google czy organy ścigania nie będą mogły jej odczytać.

Zmieni się też domyślny okres automatycznego usuwania danych z obecnych 18 miesięcy do raptem 3 miesięcy. Oczywiście nadal można zmienić te ustawienia, jeśli chcemy.

Zmiany te mają być udostępniane stopniowo w przyszłym roku. Kiedy otrzymamy dostęp do nowej wersji, otrzymamy stosowne powiadomienie z odnośnikami do nowych ustawień.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 593 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...