Google Wallet na zegarkach w końcu z kartami lojalnościowymi

Utworzono: 17 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
Odkąd aplikacja (wtedy jeszcze) Google Pay była dostępna na zegarkach z systemem Wear OS, była ubogim krewnym wersji ze smartfonów, ponieważ oferowała jedynie płatności. Brakowało obsługi kart lojalnościowych, o biletach lotniczych i innych tego typu rzeczach nie wspominając.

Jakiś czas temu Google obiecało dodanie obsługi kart lojalnościowych, ale klasycznie bez podawania konkretnych dat. W mijającym tygodniu w końcu udało się tę obietnicę zrealizować. Niestety dość marnie.

Karty owszem pojawiają się na zegarku. Ale po pierwsze nie jest tworzona ich lokalna kopia, przez co za każdym razem trzeba poczekać kilka sekund po uruchomieniu aplikacji, aż pobierze dane z telefonu.

Po drugie, wygląd kart jest wybitnie nie przemyślany - logo karty jest malutkie, podobnie jak jej nazwa. Oba praktycznie nieczytelne z odległości w jakiej zwykle trzyma się zegarek. Nieco większa jest nazwa marketingowa (dla wielu kart “Program lojalnościowy”). Poza tym masa miejsca jest zmarnowana. Logo powinno być o wiele większe i na środku, tekst nazwa karty ewentualnie pod nim.

Zobaczymy, czy ktoś w Google zdecyduje się poważniej podejść do tematu. Bo obecnie wygląda to tak, jakby kazali to na szybko zrobić studentowi tydzień temu.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 535 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...