Valve udostępnia własną aplikację do streamingu PCVR na Questach

Utworzono: 02 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
Do tej pory na goglach Quest od Mety (dawniej Oculusa) można było korzystać z trzech rozwiązań do bezprzewodowego streamingu gier VR z pecetów: wbudowanego Air Linka oraz niezależnych aplikacji Virtual Desktop czy ALVR. Teraz do tej oferty doszło trzecie rozwiązanie - Steam Link od Valve.

Aplikacja pojawiła się niespodziewanie w sklepie Mety w tym tygodniu. Tym większym zaskoczeniem było też oferowanie przez nią streamingu gier VR, a nie tylko gier 2D z czym do tej pory kojarzony był Steam Link.

Aplikacja od Valve ma jednak jeden haczyk - w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej rozwiązań, wspiera tylko gry dla SteamVR. Nie uruchomimy z jej pomocą gier pecetowych ze skepu Mety czy tych nieobsługujących standardu OpenXR zaimplementowanego przez SteamVR. Z drugiej strony nie wymaga instalowania na komputerze oprogramowania Mety, wystarczy klient Steama oraz SteamVR. Ponadto obsługuje śledzenie oczu oraz foveated rendering (zwiększanie rozdzielczości przez naszymi oczami i zmniejszanie jej w dalszych rejonach) na Queście Pro.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 511 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...