ASUS z dużą aktualizacją dla ROG Ally

Utworzono: 02 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
Rynek pecetowych konsolek przenośnych jest stosunkowo młody - na dobre rozkręcił się dopiero po premierze Steam Decka. Owszem, przedtem były już urządzenia od GDP czy Ayaneo, ale były one niszowe, nieznane szerszemu gronu graczy poza grupką fanów.

Natomiast niedługo po Steam Decku rynkiem zainteresowali się giganci pecetowego rynku, czyli ASUS oraz Lenovo. Jednak podobnie jak Valve, dopiero uczą się tej kategorii urządzeń, co wiąże się z niedopracowanym oprogramowaniem oraz częstymi jego aktualizacjami.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania ASUSa dla konsoli dodaje długo oczekiwaną obsługę sterowania przy pomocy żyroskopu oraz możliwość kalibrowania wbudowanego w urządzenie kontrolera. ASUS dodał również opcję wyłączenia CPU Boost dla wydłużonego czasu pracy na jednym ładowaniu oraz wbudował w Armory Crate przełączniki kilku opcji dotyczących grafiki Radeon (np. Anti-Lag, Super Resolution/RSR czy Boost), dzięki czemu nie trzeba męczyć się z panelem sterowania od AMD (który jak większość oprogramowania dla Windowsa nie jest przystosowany do nawigacji padem).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 441 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...