Amazon poprawia obsługę formatu EPUB na czytnikach Kindle

Utworzono: 08 maj 2022, 08:05 Autor :  
Firma Jeffa Bezosa oficjalnie dodała niedawno obsługę ebooków w formacie EPUB do swojej usługi Send to Kindle pozwalającej przesyłać książki przez chmurę do naszego czytnika Kindle.

Piszę oficjalnie, ponieważ nieoficjalnie format ten był obsługiwany już od jakiegoś czasu, ale wymagało to zmiany rozszerzenia na jakieś oficjalnie obsługiwane (np. PNG) i dopiero wtedy usługa umiała ko przekonwertować (same czytniki Kindle nadal obsługują jedynie własne formaty i PDFy). Teraz już nie trzeba zmieniać rozszerzenia.

Jednocześnie Amazon zapowiedział wycofanie obsługi formatu MOBI ze wspomnianej usługi z końcem 2022 roku. Większość naszych sklepów z ebookami wysyła w ten sposób zakupione książki, więc będą musiały do tego czasu zmienić format na EPUB.

Gorzej mają usługi abonamentowe jak Legimi czy Empik Go, które korzystały z rozpracowanego DRMa w starym formacie Amazonu. Na razie jednak rezygnację zapowiedziano jedynie w kontekście usługi Send To Kindle, więc kopiowanie ebooków w starym formacie powinno działać po kablu.

Źródło: Swiatczytnikow.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 136 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...