Apple i Goldman Sachs kończą współpracę przy Apple Card

Utworzono: 02 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
W 2019 roku firma z Cupertino zaskoczyła świat wprowadzając własną kartę kredytową (pod względem finansowym obsługiwaną przez Goldman Sachs). Teraz, po czterech latach Tim Cook musi szukać innego banku do współpracy nad tym przedsięwzięciem (do tej pory też nie udało się znaleźć partnerów poza USA).

Goldman Sachs postanowił bowiem zrezygnować z współpracy. Wedle najnowszych doniesień, umowa między firmami ma wygasnąć za około 15 miesięcy. Dlaczego? Ponieważ Apple Card okazało się sukcesem dla Apple, ale już nie dla Goldmana (to może być jeden z powodów, dla którego tak trudno znaleźć inne banki do współpracy).

Rozmowy toczyły się podobno z American Express oraz Synchrony Financial, ale jak na razie nic z nich nie wyszło. Nie wiadomo, jak sytuacja wpłynie na wyjątkowo atrakcyjne warunki Apple Card (brak opłat rocznych, za późną spłatę czy za przekroczenie limitu, płaci się jedynie odsetki za niespłacony limit), które w połączeniu z ukryciem marki banku obsługującego finansową stroną są zapewne jedną z przyczyn rezygnacji Goldmana i trudności w znajdowaniu innych partnerów.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 525 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...