Credit Agricole już ...

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, ...

Lineage OS dla ...

Nie chcecie czekać, aż NVIDIA ...

Co nowego ...

Ostatnia generacja Mi Banda ...

Google udostępnia ...

W mijającym tygodniu Google ...

HBO Go bez wiązania ...

Fani serwisów VOD od dawna ...

Nexus Player nie ...

Wraz z premierą pierwszej ...

Wirtualna karta ze ...

Swego czasu nowocześniejsze ...

Google Pay w USA ze ...

O ile płatności udało się w ...

Fitbit Versa już ...

W zeszłym tygodniu pisaliśmy ...

Raspberry Pi 3 ...

Mniej więcej dwa lata po ...

OneCast - streaming ...

Jak być może wiecie, Xbox One ...

Revolut oficjalnie ...

O Revolucie już od jakiegoś ...

Android Wear 2.9 ...

W połowie stycznia Google ...

Huawei Watch 3 jest ...

Podczas tegorocznych targów ...

MWC18: Nowe ...

Na targach Mobile World ...

MWC18: Flir One - ...

Flir to znana na rynku firma ...

MWC18: ...

Przy ciągle pojawiających się ...

MWC18: Mały ale ...

Jeżeli poszukujecie małego, ...

MWC18: ...

Jeżeli będziecie szukać ...
MOTA DOI Smartring to jeden z bardziej szokujących produktów z kategorii wearables. Jakim cudem udało im się stworzyć gadżet wielkości pierścionka (no może sygnetu), który zapewnia praktycznie pełną funkcjonalność typowego smartwatcha? Chodzi o to, że większość smartringów po prostu wibruje, ewentualnie czasem jeszcze mruga, a MOTA DOI Smartring posiada dodatkowo ekran, wyświetlający powiadomienia pełnym tekstem.
Zapewne widzieliście już kilka smartringów. Większość z nich skierowana była jednak bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn. Oczywiście jest kilka modeli "unisex", jak np. produkt firmy MOTA, ale nic typowo "męskiego". Przynajmniej do niedawna nic takiego nie było. Na IndieGoGo trwa bowiem właśnie kampania pierwszego takiego gadżetu, skierowanego chyba bardziej dla męskiej grupy odbiorców.

Cyfrowe tatuaże z iSkin

Grupa naukowców z Niemieckiego Instytutu Maxa Plancka pracuje nad stworzeniem nowych interfejsów do komunikacji człowieka z maszyną. Choć w ich przypadku nie chodzi o jakąś tam rzeczywistość wirtualną, a o wykorzystanie czegoś jak najbardziej namacalnego - ludzkiego ciała.

Smartring dla graczy

Niejaki Juan Gao, były pracownik studia Gameloft, który pracował przy tworzeniu mobilnych gier m.in. Asphalt oraz Dungeon Hunter, miał marzenie, aby stworzyć miniaturowy kontroler. Jak miniaturowy? Najlepiej w formie pierścionka, który w niczym nie ustępowałby kontrolerowi Wiimote od Nintendo. Już w połowie września, będziecie mogli pomóc mu zrealizować to marzenie. Wtedy to bowiem ruszyć ma na IndieGoGo kampania smartringa o nazwie Talon.
Na ból związany z brakiem slotu na drugą kartę SIM narzeka wielu użytkowników smartphone'ów. Oczywiście zawsze można zmienić telefon na inny, ale nie każdy chce się rozstawać ze swoim ukochanym modelem. Na pomoc przychodzi jednak Kickstarter i startup który wpadł na sprytny pomysł rozwiązania tego problemu.
Aktualnie na Kickstarterze trwa kampania pewnego gadżetu, którego zadaniem jest ułatwienie kobietom określenia najlepszego momentu w cyklu miesięcznym, do zajścia w ciąże. To przypominające słuchawkę bluetooth urządzenie, to po prostu noszony w uchu termometr, który monitoruje temperaturę ciała.

Laserowy Pebble Time!

Kto z Was nie marzył o tym, aby posiadać zegarek noszony przez Bonda? Nie chodzi nawet o to że to Omega, ale dlatego że poza wbudowanym elektromagnesem, ukrytym materiałem wybuchowym, czy miniaturową kuszą strzelającą zatrutymi uranem strzałkami, posiadał on laser! Teraz dzięki Kickstarterowi, Wasze dziecięce marzenia mogą się w końcu spełnić.
Android Wear do Was nie przemawia, Pebble to też nie to, a szukacie zegarka który w czytelny sposób serwował będzie telefoniczne powiadomienia? Wstrzymajcie się zatem z decyzją do września. Wtedy to bowiem premierę będzie miał brytyjski smartwatch firmy Vector. Dokładnie to dwa smartwatche - Luna oraz Meridian.
Francuski projekt, szwajcarskie serce, powiadomienia, śledzenie aktywności, cichy alarm. Tak w skrócie scharakteryzować można smartwatcha o nazwie Nevo, wyposażonego w analogową tarczę i ukryte pod nią kolorowe diody, sygnalizujące poszczególne powiadomienia. Innymi słowy to taka high-endowa wersja zegarka CooKoo.
Zgodnie z raportem analityków rynku z firmy Tractica, Apple Watch sprzedaje się bardzo dobrze, ale nie tak jak na początku zakładano. Te 30 milionów sprzedanych sztuk smartwatchów zmaleje prawdopodobnie do 16-20 milionów w tym roku. Pozwoli to ekipie z nadgryzionego jabłka nadal kontrolować około 70% rynku inteligentnych zegarków w 2015 roku.
Podoba Wam się bąbelkowy interfejs Apple Watch i chcielibyście mieć coś podobnego w swoim zegarku z Android Wear? Nie ma sprawy - wystarczy zainstalować Bubble Cloud Widgety + Wear. Aplikacja ta organizuje skróty do programów czy kontaktów i funkcji w postaci małych okrągłych ikonek.
Telefon który zawijamy sobie dosłownie na nadgarstku? To już nie jest scena z filmu science-fiction - technologia produkcji giętkich ekranów jest dostępna od dawna. Gorzej z całą pozostałą elektroniką, która nie zawsze chętnie się odkształca. Od 10 lat nad rozwojem takich technologii pracuje amerykańska firma Polyera. Przygotowali oni już prototyp takiego giętkiego urządzenia, które nazywają Wove Band.
Niedługo po zapowiedzi poprzedniej aktualizacji Android Wear przez Google poszczególni producenci potwierdzili, które z ich zegarków będą obsługiwać Wi-Fi. Niestety, na tej liście nie było LG G Watch R. Było to o tyle dziwne, że urządzenie posiada moduł Wi-Fi. W końcu LG zapowiedziało, że po prostu stosowna aktualizacja pojawi się nieco później.
Firma z Mountain View właśnie oficjalnie zapowiedziała na łamach swojego bloga kolejną aktualizację dla systemu Android Wear. Na jakie nowości mogą liczyć użytkownicy i programiści? Przede wszystkim na interaktywne tarcze zegarów. Do tej pory były one w pewnym sensie statyczne - nie można było dotknąć jakiegoś elementu w celu, np. wyświetlenia bardziej szczegółowych informacji. To się jednak zmieni.
Za nieco ponad miesiąc Microsoft planuje zorganizować konferencję prasową, na której zaprezentowane ma być sporo nowych urządzeń. Z przecieków które dotarły do TheVerge wynika, że będą to dwa smartphony z rodziny Lumia, Surface Pro 4, ale również ...

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...