Apple pokazało ...

Podczas swojej konferencji w ...

Microsoft ...

Raptem na początku września ...

Qualcomm w końcu ...

Tak jak pisaliśmy niedawno, ...

SHIELD Experience ...

Po krótkich testach, NVIDIA ...

IFA18: Nowe ...

"Winter is coming" jakby to ...

IFA18: Inteligentny ...

Na targach IFA w Berlinie, ...

IFA18: Kieszonkowy ...

Polaroid to firma znana z ...

IFA18: Robopies ...

Jedną z ciekawszych rzeczy na ...

IFA18: Nowości ...

Na trwających w Berlinie ...

Ministerstwo ...

Gdy Ministerstwo Cyfryzacji ...

Microsoft ...

Posiadacze zegarków Apple, ...

BZ WBK w końcu ...

Mobilną autoryzację oferuje ...

Amazon Prime Video ...

Podobnie jak Netflix, Amazon ...

Mi Band 3 już ...

Niemal w momencie startu ...

Jednak trochę ...

W połowie czerwca Google ...

NVIDIA testuje ...

Niemal od początku istnienia ...

Zegarki Samsung ...

Jeśli wśród nielicznej grupy ...

Galaxy Watch od ...

Podczas niedawnej konferencji ...

Getin z opcją ...

Czasem się zdarza, że chcemy ...

Qualcomm ...

Jak być może pamiętacie, ...

Google Home z ...

Inteligentne głośniki od ...

Google Pay już ...

Niedawno dostęp do Google Pay ...

Revolut już z ...

Popularna usługa do taniej ...

Ruszają zapisy do ...

Microsoft dosyć regularnie ...

Apple Pay będzie ...

Niedawno pisaliśmy o dodaniu ...

Klienci banku PBS ...

Pierwszy bank spółdzielczy ...

Jednak będzie ...

Około miesiąc temu Evan Blass ...
Niezaprzeczalnie smartwatche stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa przechowywania danych użytkownika. Wyświetlane od razu po przyjściu SMSy, czy choćby dostęp do historii połączeń wprost z zegarka, może zaskoczyć nie jedną osobę, która regularnie czyści swój telefon z takich "niewygodnych" w pewnych sytuacjach danych.
BMW Remote Valet Parking Assistant to smartwatch, który w najnowszych modelach BMW i3 pozwoli na zarządzanie pojazdem. Nie wiemy jeszcze co dokładnie będzie on potrafił, poza tym, że pozwoli on na zdalne parkowanie pojazdu. Wyobraźcie sobie sytuację, w której ...
Co musiałby posiadać fitness tracker pokroju Fitbita, aby kosztować dokładnie 995 USD? Nie zgadniecie… odpowiedź na to pytanie brzmi bowiem: szwajcarski zegarek. Dokładnie to jest to szwajcarski zegarek z funkcją fitness trackera, a nie odwrotnie. Wyprodukowała go firma Frederique Constant i jak można się łatwo domyślić, produkt ten o nazwie Horological Smartwatch ...
Słysząc słowo "patent", zazwyczaj myślimy "Apple". Nie ma w tym żadnego przypadku, bo to właśnie gigant z Cupertino bryluje jako posiadacz najdłuższej listy posiadanych patentów - począwszy od tych rozsądnych, aż do tych najbardziej absurdalnych. Tym razem jednak punktuje Microsoft, zauważając potencjał w powiadomieniach - mówiąc wprost - poprzez delikatne kopnięcie użytkownika prądem. Zważając na fakt, że ludzie unikają kontaktu z tym "żywiołem" jak ognia, promocja tego rozwiązania może być niełatwym orzechem do zgryzienia.
Jednymi z pierwszych zegarków, które zdolne były wyświetlać SMSy czy nazwiska identyfikujące dzwoniących, były zegarki firmy Sony. Ja bardzo miło wspominam model MBW-150 Executive z 2007 roku, który spoczywa w szufladzie mojego biurka do dzisiaj, a to z powodu tego, że ekran umarł kilka lat temu, a ponadto nie ma oprogramowania dla iOS (za to jest dla Androida), które pośredniczy w jego komunikacji z telefonem.

Zegarek z pełnym Androidem

System Android 4.2, dwurdzeniowy procesor 1.2GHz, 4GB pamięci dyskowej, 512MB RAMu, moduł BT, WiFi, 3.5G ze slotem na kartę microSIM, GPS, dotykowy kolorowy ekran 320x240… to parametry pasujące do telefonu sprzed kilku lat. Jednak tym razem wszystko to upchano pod maską niewielkiego zegarka o nazwie Atomic.
Sony udostępniło w Google Play nową aplikację dla posiadaczy ich zegarka SmartWatch 3. Dodaje ona więcej tarczy do wyboru, w których można zmieniać tła a nawet dodawać widgety.  
Jak pogodzić piękne przecież mechaniczne zegarki z ich cyfrowymi, wyświetlającymi powiadomienia kuzynami? Mieliśmy do tej pory dwie interesujące propozycje, obie od firmy Kairos. Pierwsza to specjalna szybka przykrywająca analogową tarczę ich zegarka, która w momencie nadchodzącego powiadomienia zamienia się w ekran. Drugie bardziej uniwersalne rozwiązanie, to specjalna bransoleta z wbudowanym ...
Samsung postanowił kusić nas fotkami swego nadchodzącego smartwatcha. Nowa jego podobizna pojawiła się na instagramie szefa studia Samsung Design America. Fotka w głębi tego tego newsa.

Zapraszamy na unboxing Ditto

Często zdarza się Wam oberwać od swojego klienta / szefa / męża / żony (niepotrzebne skreślić), że nie odbieracie telefonu? Smartwatch, który mógłby rozwiązać problem wyciszonego telefonu pozostawionego w innym pokoju czy na dnie plecaka, jest dla Was za drogi albo po prostu żaden Wam się nie podoba? Teraz jest jeszcze jedno rozwiązanie.
Większość smarturządzeń typu opaski, zegarki czy kończywszy na samych smartfonach, jest wręcz wypchana różnego rodzaju sensorami, mierzącymi naszą aktywność. Jeśli wierzyć "pepikom" z serwisu Letem Svetem Applem, to firma z Cupertino już niebawem powinna uraczyć nas nowym gadżetem, pod postacią inteligentnych opasek. 
Jeśli ktoś z Was czytał kiedykolwiek książkę na ekranie e-ink to wie, jaki daje to komfort, szczególnie w mocnym świetle dziennym. Dodatkowo ten czas pracy na baterii - tego po prostu nie da się uzyskać na zwykłych smartphone'ach czy tabletach. Pojawiło się już kilka prób połączenia tych dwóch światów. Jednym z nich jest rosyjski smartphone firmy Yota, który to posiada dwa ekrany - jeden zwykły, drugi e-ink na tylnej ściance. Inne podejście mieli inżynierowie z firmy OAXIS, którzy stworzyli osobne urządzenie, będące tak naprawdę miniaturowym czytnikiem e-ink, łączącym się z telefonem przez Bluetooth.
Niedawno pisaliśmy o planowanym następcy zegarka Motorola Moto 360, a dziś w sieci pojawiły się zdjęcia rzekomego nowego zegarka. Zostały zrobione przez jednego z użytkowników Reddit, który zauważył urządzenie na ręce współpasażera kolejki w Chicago, które jest główną siedzibą firmy Motorola. Pojawiło się też więcej informacji o specyfikacji technicznej.

Swatch postawi na prostotę

Swatch swoje podboje w świecie gadżetów ubieralnych rozpoczął stosunkowo niedawno. Po premierze Touch Zero One, prezes firmy - Nick Hayek na łamach helweckiego Tages-Anzeiger oznajmił, że jeden model nie zaspokoił apetytu szwajcarskiego potentata.
W tym tygodniu opisywaliśmy ciekawego hybrydowego smartwatcha firmy Kairos. Okazuje się, że ich pomysły na tym się nie kończą. Na ich stronie internetowej wyszukać można również projekt inteligentnej bransolety, którą podłączyć będzie można do zwykłych zegarków, również innych producentów (od 18 do 24mm szerokości paska).

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...