Rząd Wielkiej Brytanii skanuje swój internet w poszukaniu podatnych urządzeń

Utworzono: 13 listopad 2022, 16:11 Autor :  
Jedna z rządowych instytucji w Wielkiej Brytanii odpowiedzialna za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni zdecydowała się niedawno rozpocząć program regularnego skanowania urządzeń z brytyjskimi adresami IP pod kątem znanych dziur w zabezpieczeniach.

Ma to służyć zbieraniu danych statystycznych o podatności kraju na cyberataki wykorzystujące dziury w aplikacjach. Urząd jest przy tym dość transparentny - skany będą pochodzić z adresów IP 18.171.7.246, 35.177.10.231 oraz domeny scanner.scanning.service.ncsc.gov.uk. Odpowiedzi na takie zapytania będą zapisywane razem z czasem oraz adresem IP.

Można też poprosić o wyłączenie wybranych adresów ze skanowania wysyłając stosowną prośbę mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pierwsze wyniki takich badań mają zostać opublikowane w kwietniu.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 182 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...