Pebble pożyje trochę dłużej

Utworzono: 30 październik 2022, 16:10 Autor :  
Mimo, że producent smartwatchy Pebble został dawno wykupiony przez Fitbita (a ten z kolei przez Google), to nadal ma wiernych fanów i społeczność utrzymującą jego urządzenia przy życiu poprzez projekt Rebble.

Skupia się on obecnie na zastąpieniu webowych usług Pebble jak sklep z aplikacjami. Nadal wymagał jednak oficjalnej aplikacji do zarządzania zegarkiem. Ta zaś na Androidzie była 32-bitowa, co powoli zaczyna stanowić problem.

Google powiem zaczęło przechodzić na “czystego” 64-bitowego Androida bez 32-bitowych elementów, na razie tylko w Pixelach 7. Gdyby nic nie zrobiono, z czasem korzystanie z Rebble na Androidzie stałoby się niemożliwe w miarę usuwania 32-bitowych elementów z kolejnych urządzeń.

Zlitowało się samo Google (będące właścicielem Pebble po przejęciu Fitbita) i w tym tygodniu udostępniło nową wersję oficjalnej aplikacji przystosowaną do 64-bitów. Można ją pobierać z oficjalnej strony projektu Rebble.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 200 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...