Windows 11 będzie miał opcję zdalnego włączania hotspotu w Samsungach

Utworzono: 30 październik 2022, 16:10 Autor :  
Do tej pory ścisłą integrację między smartfonem i komputerem na większą skalę udało się tylko Apple, dzięki kontroli i popularności obu tego typu platform w swoim portfolio. Microsoft odpadł z tego wyścigu przez porażkę mobilnych okienek, zaś Google ma Androida, ale po drugiej stronie tylko Chromebooki.

Gigant z Redmond od kilku lat pracuje więc nad integracją z Androidem. W podstawowym wydaniu oferuje synchronizację powiadomień, SMSów i zdalny dostęp do zdjęć czy prowadzenie rozmów (jeśli połączymy się z telefonem po Bluetooth). Na tyle bowiem pozwalają publiczne API Androida.

Jeśli jednak posiadamy któryś z nowszych modeli Samsunga, mamy też możliwość zdalnego korzystania z aplikacji na naszym telefonie, synchronizacji schowka czy przenoszenia dowolnych plików między komputerem i telefonem (ponieważ producent preinstaluje dodatkowy pakiet od Microsoftu jako systemowy, co daje mu dostęp do zastrzeżonych API).

Teraz do tej listy dojdzie jednak z bardziej przydatnych opcji znanych ze świata Apple, czyli możliwość zdalnego włączenia opcji mobilnego hotspotu w naszym telefonie prosto z listy dostępnych sieci Wi-Fi.

Testy tego rozwiązania rozpoczęły się właśnie poprzez udostępnienie kompilacji Windows 11 oznaczonej numerkiem 25231 w kanale Dev. Po stronie telefonu musimy zaś mieć nakładkę One UI w wersji minimum 4.1.1.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 434 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...