Google Pay na ...

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, ...

mBank z opcją ...

Kolejny bank doczekał się ...

Emulator Chrome OS ...

Do tej pory, jeśli twórca ...

Google Pay na ...

Kilka miesięcy temu, po ...

Android TV na ...

Od jakiegoś czasu po sieci ...

Apple Pay w Polsce ...

Odkąd polskie banki zaczęły ...

mBank zapowiada ...

mBank jako jeden z pierwszych ...

Kwietniowa ...

Kilka dni temu Microsoft ...

Google Pay ...

Posiadacze iPhone'ów od dosyć ...

Posiadacze Gear S3 ...

Samsung od jakiegoś czasu ...

Apple Watch doczeka ...

Właściciele smart zegarków z ...

Credit Agricole już ...

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, ...

Lineage OS dla ...

Nie chcecie czekać, aż NVIDIA ...

Co nowego ...

Ostatnia generacja Mi Banda ...

Google udostępnia ...

W mijającym tygodniu Google ...

Nexus Player nie ...

Wraz z premierą pierwszej ...

Wirtualna karta ze ...

Swego czasu nowocześniejsze ...
Większość smarturządzeń typu opaski, zegarki czy kończywszy na samych smartfonach, jest wręcz wypchana różnego rodzaju sensorami, mierzącymi naszą aktywność. Jeśli wierzyć "pepikom" z serwisu Letem Svetem Applem, to firma z Cupertino już niebawem powinna uraczyć nas nowym gadżetem, pod postacią inteligentnych opasek. 
Jeśli ktoś z Was czytał kiedykolwiek książkę na ekranie e-ink to wie, jaki daje to komfort, szczególnie w mocnym świetle dziennym. Dodatkowo ten czas pracy na baterii - tego po prostu nie da się uzyskać na zwykłych smartphone'ach czy tabletach. Pojawiło się już kilka prób połączenia tych dwóch światów. Jednym z nich jest rosyjski smartphone firmy Yota, który to posiada dwa ekrany - jeden zwykły, drugi e-ink na tylnej ściance. Inne podejście mieli inżynierowie z firmy OAXIS, którzy stworzyli osobne urządzenie, będące tak naprawdę miniaturowym czytnikiem e-ink, łączącym się z telefonem przez Bluetooth.
Niedawno pisaliśmy o planowanym następcy zegarka Motorola Moto 360, a dziś w sieci pojawiły się zdjęcia rzekomego nowego zegarka. Zostały zrobione przez jednego z użytkowników Reddit, który zauważył urządzenie na ręce współpasażera kolejki w Chicago, które jest główną siedzibą firmy Motorola. Pojawiło się też więcej informacji o specyfikacji technicznej.

Swatch postawi na prostotę

Swatch swoje podboje w świecie gadżetów ubieralnych rozpoczął stosunkowo niedawno. Po premierze Touch Zero One, prezes firmy - Nick Hayek na łamach helweckiego Tages-Anzeiger oznajmił, że jeden model nie zaspokoił apetytu szwajcarskiego potentata.
W tym tygodniu opisywaliśmy ciekawego hybrydowego smartwatcha firmy Kairos. Okazuje się, że ich pomysły na tym się nie kończą. Na ich stronie internetowej wyszukać można również projekt inteligentnej bransolety, którą podłączyć będzie można do zwykłych zegarków, również innych producentów (od 18 do 24mm szerokości paska).

Casio zapowiada smartwatcha

Jednym z pionierów rynku cyfrowych zegarków jest bez dwóch zdań firma Casio. Nie da się jednak ukryć, że modę na smartwatche przespali jak mało kto. Co prawda mają w swej ofercie zegarki takie jak GB-5600 czy GB-6900, które na miniaturowym fragmencie ekranu potrafią wyświetlać proste powiadomienia w postaci ikon czy imion dzwoniących.
MOTA DOI Smartring to jeden z bardziej szokujących produktów z kategorii wearables. Jakim cudem udało im się stworzyć gadżet wielkości pierścionka (no może sygnetu), który zapewnia praktycznie pełną funkcjonalność typowego smartwatcha? Chodzi o to, że większość smartringów po prostu wibruje, ewentualnie czasem jeszcze mruga, a MOTA DOI Smartring posiada dodatkowo ekran, wyświetlający powiadomienia pełnym tekstem.
Zapewne widzieliście już kilka smartringów. Większość z nich skierowana była jednak bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn. Oczywiście jest kilka modeli "unisex", jak np. produkt firmy MOTA, ale nic typowo "męskiego". Przynajmniej do niedawna nic takiego nie było. Na IndieGoGo trwa bowiem właśnie kampania pierwszego takiego gadżetu, skierowanego chyba bardziej dla męskiej grupy odbiorców.

Cyfrowe tatuaże z iSkin

Grupa naukowców z Niemieckiego Instytutu Maxa Plancka pracuje nad stworzeniem nowych interfejsów do komunikacji człowieka z maszyną. Choć w ich przypadku nie chodzi o jakąś tam rzeczywistość wirtualną, a o wykorzystanie czegoś jak najbardziej namacalnego - ludzkiego ciała.

Smartring dla graczy

Niejaki Juan Gao, były pracownik studia Gameloft, który pracował przy tworzeniu mobilnych gier m.in. Asphalt oraz Dungeon Hunter, miał marzenie, aby stworzyć miniaturowy kontroler. Jak miniaturowy? Najlepiej w formie pierścionka, który w niczym nie ustępowałby kontrolerowi Wiimote od Nintendo. Już w połowie września, będziecie mogli pomóc mu zrealizować to marzenie. Wtedy to bowiem ruszyć ma na IndieGoGo kampania smartringa o nazwie Talon.
Na ból związany z brakiem slotu na drugą kartę SIM narzeka wielu użytkowników smartphone'ów. Oczywiście zawsze można zmienić telefon na inny, ale nie każdy chce się rozstawać ze swoim ukochanym modelem. Na pomoc przychodzi jednak Kickstarter i startup który wpadł na sprytny pomysł rozwiązania tego problemu.
Aktualnie na Kickstarterze trwa kampania pewnego gadżetu, którego zadaniem jest ułatwienie kobietom określenia najlepszego momentu w cyklu miesięcznym, do zajścia w ciąże. To przypominające słuchawkę bluetooth urządzenie, to po prostu noszony w uchu termometr, który monitoruje temperaturę ciała.

Laserowy Pebble Time!

Kto z Was nie marzył o tym, aby posiadać zegarek noszony przez Bonda? Nie chodzi nawet o to że to Omega, ale dlatego że poza wbudowanym elektromagnesem, ukrytym materiałem wybuchowym, czy miniaturową kuszą strzelającą zatrutymi uranem strzałkami, posiadał on laser! Teraz dzięki Kickstarterowi, Wasze dziecięce marzenia mogą się w końcu spełnić.
Android Wear do Was nie przemawia, Pebble to też nie to, a szukacie zegarka który w czytelny sposób serwował będzie telefoniczne powiadomienia? Wstrzymajcie się zatem z decyzją do września. Wtedy to bowiem premierę będzie miał brytyjski smartwatch firmy Vector. Dokładnie to dwa smartwatche - Luna oraz Meridian.
Francuski projekt, szwajcarskie serce, powiadomienia, śledzenie aktywności, cichy alarm. Tak w skrócie scharakteryzować można smartwatcha o nazwie Nevo, wyposażonego w analogową tarczę i ukryte pod nią kolorowe diody, sygnalizujące poszczególne powiadomienia. Innymi słowy to taka high-endowa wersja zegarka CooKoo.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...