Microsoft zaczyna publiczne testy Windows Subsystem for Android

Utworzono: 24 październik 2021, 10:10 Autor :  
Gdy Gigant z Redmond zapowiadał Windows 11 kilka miesięcy temu, jedną z nowości miała być obsługa aplikacji dla Androida realizowana za pomocą Windows Subsystem for Android (WSA), czyli dotychczasowego Windows Subsystem for Linux (WSL) z dodatkiem Androida.

Funkcja ta jednak nie była dostępna przez cały okres testów pierwszego wydania Windows 11 oraz jego finalnej kompilacji. Dopiero w mijającym tygodniu Microsoft rozpoczął jej publiczne testy.

Integracja z okienkami jest dość głęboka - działa między innymi otwieranie linków w aplikacjach windowsowych, ustawianie ich jako domyślne dla Windowsa czy wyświetlanie powiadomień w centrum akcji.

Oficjalnie WSA dostępne jest jedynie dla testerów w kanale Beta, którzy ustawią region komputera na Stany Zjednoczone. W praktyce jednak w sieci szybko pojawiły się poradniki, jak ręcznie zainstalować WSA bez zmiany ustawień regionalnych (mają znaczenie jedynie dla sklepu Amazon Appstore, a bez niego można się obejść z racji możliwości ręcznego instalowania aplikacji z plików APK) czy zapisywania się do testów (nadal trzeba mieć jednak Windowsa 11, WSA na Windows 10 niestety nie zadziała).

Szybko zaczęły się też prace nad zrootowaniem czy uruchomieniem aplikacji Google, choć na razie nie jest to prosty proces.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 194 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...