Konsole Xbox doczekają się wbudowanego streamingu na Twitcha

Utworzono: 31 październik 2021, 09:10 Autor :  
Niemal równocześnie z udostępnieniem październikowej aktualizacji w stabilnym kanale, Microsoft rozpoczął wczesne testy kolejnej w kanałach Alpha oraz Alpha Skip-Ahead. Na razie jej główną nowością jest wbudowana opcja streamingu do serwisu Twitch, która wypełni dziurę po serwisie Mixer od Microsoftu, który zamknięto w zeszłym roku.

Oczywiście streamować do Twitcha z konsoli Xbox się dało już wcześniej, ale trzeba było w tym celu instalować dodatkową aplikację. Ze wspomnianą aktualizacją wystarczy nam natomiast goły system i zalogowanie się na konto Twitcha. To samo (w dodatku również dla YouTube) było możliwe od dawna na PlayStation, ponieważ Sony nie miało ambicji tworzenia własnej konkurencji dla wspomnianych serwisów.

Źródło: OnMSFTKomentarze::DISQUS_COMMENTS 412 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...