Citi Handlowy ...

We wrześniu tego roku Citi ...

PKO BP i Credit ...

Cyfrowe portfele od Xiaomi ...

Android Auto w ...

Sam Android obsługę wielu ...

Real Blue i Real ...

Teufel wprowadził na rynek ...

mBank nieśmiało ...

Jakiś czas temu Revolut ...

Millennium ...

Upór banków Millennium oraz ...

Windows w wersji ...

Gdy Apple pokazało pierwsze ...

Mozilla zaczyna ...

W zeszłym roku Mozilla ...

Koniec nowych gier ...

W 2019 roku Microsoft ogłosił ...

NVIDIA ogranicza ...

Gdy wprowadzano płatny plan ...

Microsoft ...

Gdy w czerwcu Gigant z ...

Amazon Prime Video ...

Serwisy VOD nie są zwykle ...

Apple zapowiada ...

Do tej pory firma z Cupertino ...

Zbliżeniowy BLIK ...

Pod koniec października ...

mBank i Revolut ...

Niegdyś jeden z bardziej ...

Amazon dodaje do ...

W ostatnich czasach kwestia ...

Alior wprowadza ...

Fani BLIKa, którzy bardzo ...

Amazon uruchamia polską wersję subskrypcji Prime

Utworzono: 17 październik 2021, 14:10 Autor :  
W mijającym tygodniu, po nieco ponad pół roku działania polskiej wersji sklepu Amazon, doczekaliśmy się rodzimej wersji subskrypcji Prime. Oferuje ona przede wszystkim darmowe, ekspresowe dostawy dla towarów wysyłanych z centrów logistycznych Amazona.

To jednak nie wszytko - w rodzimym wydaniu otrzymujemy także dostęp do serwisu Prime Video (do tej pory kosztującego 25 zł miesięcznie) oraz Prime Gaming (niedostępny w Polsce osobno) z regularnymi ofertami na przedmioty w grach czy pełne wersje mniej znanych gier (choć czasem trafiają się głośne tytuły, np. teraz to Star Wars Squadrons, Ghostrunner i Alien Isolation).

To, czego w polskiej wersji na razie nie znajdziemy (a jest w zachodnich wersjach subskrypcji) to dostęp do serwisu z muzyką, wypożyczalni ebooków czy dostawy produktów nawet tego samego dnia. Subskrybenci Prime mają też ekskluzywny dostęp do wielu promocji (szczególnie w trakcie Prime Day).

A ile kosztuje Prime w Polsce? 11 zł miesięcznie lub jedynie 49 zł za rok. Szczególnie ta druga opcja została ustawiona pod kątem zdobycia użytkowników i podgryzienia Allegro. Zapewne za dwa czy trzy lata, jak Amazon już ugruntuje swoją pozycję na naszym rynku, roczna opłata wzrośnie do “normalniejszego” poziomu.

Zobaczymy też co w tej sytuacji zrobi Allegro, którego subskrypcja Smart wypada na tle Amazona blado i które nie ma w ramach własnej grupy dodatkowych usług do zaoferowania (jak VOD). Za tę samą kwotę rocznie otrzymujemy bowiem jedynie darmowe dostawy z obostrzeniami:

  • minimalną kwotą zamówienia liczoną dla każdego sprzedawcy osobno (Allegro dopiero pracuje nad własnymi centrami logistycznymi)
  • różnymi metodami dostawy u różnych sprzedawców (więc trzeba czasem się naszukać za ofertą z darmową wysyłką odpowiadającą nam metodą).

W Amazonie natomiast sprawa jest prosta - w abonamencie znika minimalna kwota, a darmową dostawą objęty jest zarówno kurier, jak i punkty odbioru (i dla zamówień wysyłanych z centrów logistycznych firmy Bezosa zawsze obie są dostępne). Jedyne czego musimy pilnować, to żeby dostawa od danego sprzedawcy była realizowana przez Amazon.

Źródło: Cashless

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 246 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...