Mi Band 6 z NFC już oficjalnie w Polsce

Utworzono: 09 październik 2021, 09:10 Autor :  
Pod koniec września pisaliśmy o plotkach sugerujących, że na dniach Xiaomi wprowadzi do sprzedaży na Starym Kontynencie opaski Mi Band 6 w wersji z modułem NFC i tym samym płatnościami zbliżeniowymi. W tym tygodniu plotki te się potwierdziły.

W środę odbyła się oficjalna premiera, a w czwartek opaskę można już było dostać w sklepach. W Polsce wersja NFC dodaje tak naprawdę tylko jedną opcję - płatności zbliżeniowe. Na pudełku mamy co prawda informację o integracji z Amazon Alexa, ale przy próbie jej skonfigurowania w aplikacji pojawia się komunikat o niewspieranym regionie.

Same płatności zaś na razie obsługiwane są jedynie dla kart Mastercard wydanych przez Curve, Zen i Bank Pocztowy (więc dla większości użytkowników ten pierwszy fintech będzie główną furtką, jako że pełni rolę pośrednika do innych kart dowolnego banku). Stosowne wdrożenia zapowiedzieli już jednak przedstawiciele BNP Paribas, Getinu, mBanku oraz SGB.

Oficjalna polska cena Mi Banda 6 w wersji NFC została ustalona na poziomie 250 zł.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 127 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...