Koniec wsparcia dla ...

Wygląda na to, że nastał ...

Philips Hue ...

W kwietniu tego roku Philips ...

Galaxy Buds 3 wrócą ...

W sieci pojawiły się pierwsze ...

Microsoft niemiło ...

Gigant z Redmond zapowiedział ...

BWM nie będzie ...

Bardzo często innowacje z ...

Ostateczny koniec ...

Tak jak Amazon obiecał w ...

Threads doczekały ...

Po dość głośnej premierze ...

Telewizory Samsunga ...

W lipcu zeszłego roku Samsung ...

Klasyczne ...

Od wielu lat, oryginalne ...

Disney+ też będzie ...

Niestety, okazało się, że ...

Threads wkrótce ...

Konkurent Twittera od Mety ...

Elon Musk zmienia ...

Kolejna dziwna decyzja świeżo ...

Jest szansa na ...

Jeśli chodzi o usługi ...

Facebook tworzy osobną markę "matkę"

Utworzono: 31 październik 2021, 09:10 Autor :  
Jakiś czas temu Google zdecydowało się przeorganizować i zmienić nazwę swojej głównej firmy na Alphabet. Chodziło między innymi o to, aby wyraźniej zaznaczyć iż nie wszystkie działania podległych spółek są związane z wyszukiwarką. Oczywiście w masowych mediach to niewiele zmieniło i nadal większość ludzi nazywa firmę Google.

Teraz na podobny ruch decyduje się Facebook. Tym razem jednak większym problemem jest toksyczność marki Facebook, której coraz więcej osób nie lubi i gdy tylko zobaczy przy jakiś produkcie logo serwisu, od razu ich to do niego zniechęca. Jest to zapewne jeden z czynników nieco hamujących mimo wszystko świetną sprzedaż gogli Oculus Quest 2, które wymagają logowania się kontem Facebook.

W tym tygodniu Mark Zuckerberg ogłosił więc zmianę nazwy na Meta. Portal społecznościowy nadal będzie nazywał się Facebook, ale przy pozostałych produktach jak gogle Quest czy osobne serwisy i aplikacje jak Instagram czy WhatsAppp zobaczymy niedługo logo Meta zamiast “trującego” Facebooka.

Wygląda na to, że “na prowadzenie” wysunął się teraz Oculus z wirtualną rzeczywistością i to ta marka zniknie całkowicie - jej produkty będą teraz miały w nazwie albo Meta (np. gogle Meta Quest) albo Horizon i to na wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości skupiać się teraz będzie Meta. Portal społecznościowy Facebook schodzi na dalszy plan (funkcje społecznościowe na goglach mają używać marek Meta i Horizon zamiast Facebooka).

Zmiany oczywiście zajmą nieco czasu i będą się pojawiać w aktualizacjach w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1152 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...