Google zaczyna ...

Rozwój ChatGPT i opartego na ...

Netflix chce wejść ...

Jeśli nie wiedzieliście, to ...

Google ostatecznie ...

Wsparcie okularów Google ...

Lokalny transfer ...

W drugiej połowie lutego ...

FitBit przenosi ...

FitBit jest znany między ...

NordVPN z usuwa ...

Starsza część z Was być może ...

Profile ...

Niecałe dwa lata temu Google ...

Pocket Casts z ...

W porównaniu do zegarków ...

Google Translate w ...

Na smartfonach i tabletach ...

Netlix na ...

W mijającym tygodniu Netflix ...

Twitter udostępnia ...

Już dość dawno temu Twitter ...

Dropbox luzuje ...

Dropbox już od kilku lat ...

Xiaomi stworzy ...

Chiński producent wspomniany ...

ING zapowiada ...

Sprzętowe klucze zgodne ze ...

YouTube Music zyska ...

Google cały czas nie może się ...

Quest 2 ze sporą ...

W mijającym tygodniu Meta ...

Fitbit traci ...

Raptem miesiąc temu pisaliśmy ...

Steam już ...

Kilka miesięcy temu w plikach ...

Windows 11 w końcu ...

Odkąd pojawił się pełnoprawny ...

Wraca tryb always ...

Przy okazji aktualizacji ...

Serwis VOD ...

W mijającym tygodniu ...

Meta potwierdza ...

Gogle Quest 2 oferują w razie ...
Nie tylko Google wymaga płatnej subskrypcji by w pełni wykorzystać funkcje monitoringu naszej aktywności czy snu w swojej aplikacji Fitbit. Na podobny krok zdecydowała się właśnie firma Mobvoi (producent zegarków TicWatch).
Kilka dni temu w aplikacji Philips Hue zaczęła się pojawiać nowa scena o nazwie “Światło naturalne”. W przeciwieństwie do większości innych, które są zdefiniowane na stałe, ta ma w założeniu zmieniać się w ciągu dnia tak by cały czas oddawać barwę światła słonecznego i jednocześnie najlepszą dla naszej aktywności.
Jednym z zarzutów wobec Pixel Watcha było wykorzystanie własnego mechanizmu mocowania pasków, co uniemożliwiało stosowanie tych standardowych i wymuszało kupowanie drogich pasków od Google. Szczególnie, że było wiadomo, iż Pixel Watch raczej nie zbliży się nawet do popularności Apple Watcha by wytworzyć rynek alternatyw wobec pasków od Google.
Kilka tygodni temu twórca niezależnej alternatywy dla Air Linka od Mety (czyli do bezprzewodowego streamingu gier i aplikacji PCVR na samodzielne gogle VR) wprowadził wymóg łączenia swojej aplikacji z internetem tłumacząc się rosnącym piractwem.
Raptem w maju tego roku Microsoft zaktualizował Windows Subsystem for Android by bazował na kodzie Androida 12.1 (12L), a w mijającym tygodniu ogłoszono już aktualizację zmieniającą bazę na Androida 13 (to nawet szybciej, niż niektórzy producenci udostępniają aktualizacje na telefony).
Po wielu opóźnieniach, Google w końcu zaczęło proces udostępniania obsługi standardu urządzeń smart home o nazwie Matter użytkownikom końcowych. Na razie na Androidzie i urządzeniach z serii Google/Nest Home oraz Hub.
Firma z Cupertino od lat preferuje tworzyć własne standardy pozwalające utrudniać użytkownikom odejście do konkurencji niż korzystać z uznanych, nierzadko otwartych rozwiązań wspieranych przez wszystkich. Nie inaczej było z wdrożeniem dwustopniowego logowania.
Przy okazji pierwszych urządzeń z serii SHIELD, NVIDIA dodała do sterowników swoich kart graficznych w systemach Windows funkcję GameStream, która oferowała lokalny streaming gier do wspomnianych urządzeń mobilnych. Z czasem pojawił się też open-source’owy klient Moonlight, pozwalający korzystać z tego rozwiązania również na innych platformach.
Kolejna firma rezygnuje z aplikacji dla zegarka Apple Watch - po rezygnacjach z bezpośredniego wspierania tej platformy przez Pokemon GO, Slacka czy eBaya w ostatnich latach, przyszła teraz kolej na Microsoft ze swoją aplikacją Authenticator.
Niemal od początku wprowadzenia do sklepu Steam obsługi gier VR, oferował on na stronach gier przydatny panel ze szczegółami wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości. Można było się z niego dowiedzieć między innymi jakie gogle są oficjalnie wspierane, czy rozgrywka jest stacjonarna (można siedzieć) lub ruchoma oraz jakiego rodzaju kontrolery są obsługiwane.
Firma AVM rozpoczęła wprowadzanie FRITZ!OS 7.50, dużej aktualizacji, oferującej ponad 150 nowych funkcji i ulepszeń dla wszystkich produktów FRITZ!. Bezpłatna aktualizacja ułatwia użytkownikom konfigurowanie szybkich połączeń VPN, sprawia, że Smart Home jest jeszcze bardziej wszechstronny, daje skuteczniejszą ochronę przed niechcianymi rozmówcami i pozwala podnieść funkcjonalność Mesh sieci Wi-Fi.
Raptem w zeszłym tygodniu pisaliśmy o udostępnieniu Android TV 13 dla przystawki deweloperskiej ADT-3, a teraz tydzień później mamy do przekazania informację o zakończeniu wsparcia dla tego urządzenia.
Do tej pory, jeśli chcieliście sobie słuchać muzyki w tle podczas zabawy w VR na goglach Meta Quest, trzeba było korzystać z nieoficjalnych sposobów (np. w wypadku Spotify uruchamia usługi w przeglądarce, odpalania docelowej gry i wznawiania odtwarzania w przeglądarce przy pomocy Spotify Connect z telefonu).
Google poinformowało o zakończeniu prac nad nową wersją Android TV bazującą na Androidzie 13. Jak na razie zmiany przez nią wprowadzane skierowane są przede wszystkim do programistów, ale możliwe, że nowości dla użytkowników pojawią się, gdy system trafi na konsumenckie urządzenia.
Integracja gogli VR z innymi urządzeniami nie stoi na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o wymianę danych -synchronizacji danych przeglądarek nie ma (bo nie ma popularnych przeglądarek dla VR), podobnie z kontaktami, plikami, itp.
Strona 5 z 142

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...