Chiński producent, który w ciągu ostatnich lat stracił na znaczeniu na rynku smartfonów przez sankcje Stanów Zjednoczonych mocno podcinające mu skrzydła blokując dostęp do ekosystemu Google czy zachodnich komponentów, wciąż żyje i próbuje zwrócić na siebie uwagę dość oryginalnymi projektami.
W zeszłym roku pisaliśmy o stworzeniu przez społeczność fanów pierwszej generacji konsoli Xbox nieoficjalnych serwerów zamkniętej już usługi Xbox Live w wersji 1.0. Wówczas wspieranych było 30 tytułów i w celu skorzystania z projektu (nazwano go Insignia) trzeba było się wpisać na listę oczekujących.
Google cały czas nie może się zdecydować co chce robić ze swoimi aplikacjami audio. Miało w miarę lubiane Google Play Music, które z czasem doczekało się też obsługi podcastów. Kilka lat temu zdecydowało się tę usługę zamknąć i zastąpić przez dużo uboższe YouTube Music, podcasty zaś trafiły do samodzielnej aplikacji.
W mijającym tygodniu Meta zaczęła udostępniać posiadaczom gogli Quest 2 nową aktualizację systemu oznaczoną numerkiem 50. Jakie nowości dodaje? Przede wszystkim możliwość bezpośredniej interakcji z systemowymi panelami nawigacyjnymi czy ustawień za pomocą rąk (bez kontrolerów).
W mijającym tygodniu Microsoft udostępnił kolejną aktualizację systemu dla konsol Xbox One oraz Series S/X. Przynosi ona 3 nowości: lepszą personalizację ekranu głównego, integrację z aplikacją Google Home oraz “ekologiczne pobieranie”.
Raptem miesiąc temu pisaliśmy o usuwaniu przez Google obsługi aplikacji trzecich ze starszych urządzeń marki Fitbit, a kilka dni temu firma zapowiedziała usuwanie kolejnych funkcji z czasów swojej “samodzielnej egzystencji”. Tym razem padło na funkcje społecznościowe.
Firma z Cupertino najwyraźniej pozazdrościła Google planów stworzenia specjalnego docka dla tabletu, by mógł funkcjonować także jako smart ekran do sterowania inteligentnym domem. Najnowsze plotki mówią o stworzeniu przez Apple podobnego rozwiązania.
Kilka miesięcy temu w plikach klienta sklepu Steam znaleziono wpisy sugerujące, że Valve pracuje nad opcją przesyłania plików gier pomiędzy komputerami w naszej sieci lokalnej zamiast pobierania ich za każdym razem z serwerów Valve. Miałoby to pomóc przede wszystkim posiadaczom Steam Decka z wolniejszym łączem.
Odkąd pojawił się pełnoprawny Windows dla urządzeń z procesorami ARM miał on dość istotną wadę - indywidualny użytkownik nie mógł kupić na niego licencji. Te były sprzedawane jedynie producentom sprzętu. W efekcie wszystkie próby instalowania okienek na oficjalnie niewspieranym sprzęcie były skazane na korzystanie w wersji próbnej albo piractwo.
Przy okazji aktualizacji aplikacji Map Google dla zegarków z systemem Wear OS, zniknęła z niej obsługa trybu always on display. W wyniku tego nawigacja z zegarkiem średnio się sprawdzała ponieważ kolejne wskazówki znikały kiedy tylko ekran się wygaszał.