Niedawno w inteligentnym gniazdku Wemo Mini Smart Plug V2 wykryto dziury w oprogramowaniu, które pozwalają na zdalne wykonywanie kodu przez hakera. Co gorsza, haker nie musi być w naszej sieci, bowiem dziurę można wykorzystywać też przez chmurę Wemo.
Kontrowersyjnych decyzji Elona Muska ciąg dalszy - jakiś czas temu zapowiadał dodanie do Twittera opcji szyfrowania prywatnych wiadomości. Kilka dni temu ogłosił rozpoczęcie wdrażania tej opcji, niestety przy okazji znacząco podważył jej sens. Dlaczego?
Podczas tegorocznej konferencji Google I/O, zapowiedziana została kolejna duża aktualizacja systemu Wear OS, oznaczona numerkiem 4. Na razie jednak nie wiadomo zbyt wiele o zmianach jakie ma przynieść.
Na początku kwietnia Google udostępniło wersję beta klienta Nearby Share dla Windowsa, dzięki czemu przesyłanie plików między urządzeniami z Androidem oraz komputerami z okienkami stało się dużo prostsze. Niestety, wówczas ograniczył jego dostępność do wybranych regionów i Europa nie była jednym z nich.
Subskrypcję VOD od Amazona mamy w Polsce już od kilku lat. Do tej pory brakowało jednak w naszym kraju pozostałych elementów serwisu Prime Video z zachodu, czyli wypożyczalni oraz sklepu z filmami niedostępnymi w ramach subskrypcji.
W momencie, kiedy większość komunikatorów zrezygnowała z wersji dla zegarków z Wear OS (Facebook Messenger skasował swoją lata temu, a Telegram w 2021 roku), WhatsApp postanowił takową stworzyć.
W mijającym tygodniu Samsung zapowiedział aktualizację do zegarkowego One UI 5, którą otrzymają Galaxy Watch 4 i 5. Jedną z głównych nowości ma być wykrywanie migotania przedsionków (AFib).
Mniej więcej trzy miesiące od udostępnienia chatbota Bing pierwszym użytkownikom, Microsoft ogłosił koniec wymogu zapisywania się do listy oczekujących. Od teraz rozwiązanie to jest dostępne dla wszystkich posiadaczy indywidualnych kont Microsoft.
Do tej pory wsparcie dla standardu Matter w ekosystemie Aleksy od Amazonu ograniczało się do sieci Wi-Fi oraz smartfonów i tabletów z Androidem. W mijającym tygodniu to się w końcu zmieniło.
W zeszłym roku Unia Europejska uchwaliła w końcu przepisy Digital Markets Act oraz Digital Services Act, które miały ukrócić samowolkę gigantów technologicznych w zakresie sklepów z aplikacjami czy komunikatorów, dzięki której mogły one utrudniać życie konkurencji.