ING ułatwia logowanie się do Profilu Zaufanego na smartfonach

Utworzono: 24 marzec 2024, 17:03 Autor :  
ING Bank Śląski zdecydował się ułatwić logowanie do Profilu Zaufanego na smartfonie umożliwiając dokonanie tego przez aplikację mobilną banku. Ta nowatorska zmiana pozwala klientom na potwierdzenie tożsamości bez konieczności logowania się do bankowości internetowej w przeglądarce.

Nowe rozwiązanie ING, stworzone z myślą o klientach korzystających ze smartfonów, eliminuje konieczność uwierzytelnienia się przez zalogowanie do bankowości elektronicznej w przeglądarce internetowej (które i tak trzeba najczęściej potwierdzić w aplikacji banku). Teraz, aby potwierdzić tożsamość, wystarczy od razu skorzystać z aplikacji Moje ING.

Proces potwierdzania tożsamości w aplikacji Moje ING jest szybki i wygodny. Użytkownik, będąc na stronie internetowej Profilu Zaufanego na smartfonie, wybiera logowanie przez bankowość internetową i wskazuje ING. Następnie, wybierając opcję “Potwierdź w aplikacji Moje ING”, zostaje przekierowany bezpośrednio do aplikacji, gdzie może potwierdzić tożsamość za pomocą hasła lub biometrii.

ING pomyślał również o klientach korzystających z bankowości na komputerach. Dzięki nowej zmianie, przy użyciu Profilu Zaufanego na stronach internetowych, nie będą już proszeni o przepisywanie kodu z SMS-a, a zamiast tego będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 329 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...