Spotify wprowadza teledyski w wybranych krajach

Utworzono: 17 marzec 2024, 10:03 Autor :  
Spotify ogłosiło udostępnienie teledysków w swojej usłudze, ale na razie tylko w wybranych krajach. W ramach dążenia do poprawy “połączenia artysta-fan”, Spotify dodaje teledyski do ekranu “Odtwarzane teraz”, z przyciskiem “przełącz na wideo”, który pozwoli użytkownikom na obejrzenie oficjalnego teledysku do słuchanej piosenki na telefonie lub telewizorze. Funkcja działa podobnie do YouTube Music, które od początku obsługuje przełączanie między muzyką a wideo.

Spotify wyjaśnia, że teledyski to potężne narzędzie dla fanów do odkrywania i łączenia się z muzyką, dlatego naturalnym jest, aby znalazły swoje miejsce na Spotify. Dlatego ogłasza uruchomienie teledysków w wersji beta dla użytkowników Spotify Premium w 11 krajach, dodając kolejny sposób na wzmocnienie połączenia artysta-fan. Wersja beta teledysków na Spotify zaczyna się dzisiaj z ograniczonym katalogiem teledysków, w tym hitów od globalnych artystów takich jak Ed Sheeran, Doja Cat i Ice Spice, czy lokalnych ulubieńców jak Aluna i Asake. Funkcja będzie dostępna na Androidzie, iOS oraz aplikacjach Spotify na telewizory i komputery stacjonarne. Użytkownicy będą mogli przełączać się między dźwiękiem a wideo podczas odtwarzania piosenki, a przełączenie na wideo na urządzeniu mobilnym jest równie proste, jak obrócenie urządzenia do orientacji poziomej.

Na razie teledyski na Spotify są dostępne tylko w wersji beta i ograniczone pod względem dostępności. Spotify informuje, że teledyski będą dostępne w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Szwecji, Brazylii, Kolumbii, na Filipinach, w Indonezji i Kenii, zanim zostaną rozszerzone na inne kraje w przyszłości.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 374 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...