Microsoft kończy z obsługą aplikacji dla Androida na Windows 11

Utworzono: 09 marzec 2024, 14:03 Autor :  
Microsoft ogłosił, że kończy rozwój i wsparcie dla Windows Subsystem for Android (WSA) na Windows 11. Oznacza to, że wsparcie dla instalowania i uruchamiania aplikacji dla Androida na tym systemie operacyjnym zostanie z czasem usunięte.

W rezultacie, Amazon Appstore na Windows oraz wszystkie aplikacje i gry zależne od WSA nie będą już wspierane od 5 marca 2025 roku. Do tego czasu, wsparcie techniczne będzie nadal dostępne dla klientów. Klienci, którzy zainstalowali Amazon Appstore lub aplikacje Android przed 5 marca 2024 roku, będą mieli dostęp do tych aplikacji aż do daty wycofania wsparcia, czyli 5 marca 2025 roku.

Firma zaznacza, że użytkownicy, którzy już zainstalowali aplikacje Android, będą mogli nadal z nich korzystać po dacie wycofania wsparcia. Jednak użytkownicy, którzy chcą zainstalować nowe aplikacje Android od teraz, nie będą już mogli tego robić za pośrednictwem Microsoft Store.

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 459 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...