YouTube ulepsza aplikację dla Roku i Android TV

Utworzono: 17 marzec 2024, 10:03 Autor :  
YouTube, będący liderem wśród serwisów streamingu wideo, nieustannie stara się wyprzedzać konkurencję. Tym razem, firma postanowiła zaktualizować interfejs użytkownika swojej aplikacji na przystawki do TV takie jak Roku i Chromecast. Zmiany, które zostały wprowadzone w odpowiedzi na opinie użytkowników, mają na celu zminimalizowanie rozpraszania i uproszczenie obsługi.

W nowej wersji, podczas oglądania wideo, użytkownik nadal widzi film na środku ekranu, a znane już elementy sterowania nie uległy zmianie. Jednakże, po wybraniu tytułu i opisu wideo, pojawia się nowy interfejs. Film zostaje pomniejszony, aby lepiej dostosować się do komentarzy, opisu i innych szczegółów, które teraz znajdują się w dedykowanym obszarze. W poprzednich wersjach, te same informacje były wyświetlane w nakładce, która zasłaniała prawą stronę wideo. YouTube twierdzi, że celem tych zmian jest utrzymanie zaangażowania użytkowników w treści, które oglądają, i zminimalizowanie rozpraszaczy.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 347 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...