Google próbowało przekonać Metę do porzucenia własnego systemu na rzecz Androida XR

Utworzono: 17 marzec 2024, 10:03 Autor :  
Jak być może wiecie, gogle Meta Quest działają pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida. Meta rozwija swój system samodzielnie, szczególnie od czasu, kiedy Google porzuciło własną platformę VR o nazwie Daydream, która była oparta o Androida.

Ostatnio jednak Google najwyraźniej ponownie nabrało zainteresowania wirtualną oraz rozszerzoną rzeczywistością (zapewne za sprawą sukcesu Meta Quest 2 i 3 oraz zainteresowania Apple Vision Pro), ponieważ prowadziło rozmowy z Metą na temat wykorzystania nowej wersji własnego systemu o nazwie Android XR.

Google jednak chciało zapewne mieć taką samą kontrolę nad rozwojem nowego systemu oraz jego sklepu z aplikacjami jaką ma w wypadku Androida na smartfonach czy telewizorach. Na to jednak po wielu latach inwestowania we własny system i sklep Meta zgodzić się nie mogła (szczególnie, że z punktu widzenia Mety tak naprawdę jedyne co Google może zaoferować to dostęp do aplikacji 2D ze sklepu Play, nic innego firmy nie interesuje).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 359 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...