Sytuacja gospodarcza na świecie nie rozpieszcza i kolejne firmy ogłaszają w związku z tym masowe zwolnienia. Nie omija to firm technologicznych, które przecież w większości tworzą produkty, które nie są ludziom niezbędne do życia, więc jako jedne z pierwszych są wykreślane z list zakupów.
Wygląda na to, że za kilka lat jakiekolwiek resztki po technologiach z zegarków Pebble ostatecznie zostaną pogrzebane - twórców tych urządzeń przejął bowiem Fitbit, który jakąś część oprogramowania i doświadczenia zespołu Pebble wykorzystywał w swoich zegarkach.
W zeszłym tygodniu Google obiecało rychłe udostępnienie narzędzia do zaktualizowania firmware padów do usługi Google Stadia, by aktywować w pełni zaszytą w nich obsługę Bluetooth mającą zastąpić działanie po Wi-Fi (będące bezużyteczne po wyłączeniu Stadii).
Jak być może wiecie, pierwsze gogle PlayStation VR choć oficjalnie nie wspierały niczego poza konsolą PlayStation 4, to doczekały się nieoficjalnych rozwiązań pozwalających korzystać z nich na komputerach razem z grami wspierającymi SteamVR.
Koreański producent zapowiedział niedawno aktualizacje oprogramowania dla swoich urządzeń - słuchawek Galaxy Buds 2 Pro oraz zegarków Galaxy Watch 4 i 5. W tym pierwszym wypadku chodzi o dodanie “nagrywania dźwięku w 360 stopniach”, w drugim zaś dodanie opcji “pilota” do aparatu w telefonie.
W październiku zeszłego roku Google ogłosiło koniec Stadii. Większość zwrotów za zakupy powinna już zostać przetworzona, sama usługa też za kilka dni zostanie ostatecznie zamknięta. Została jedynie kwestia specyficznego pada.
Firma z Cupertino jakiś czas temu obiecała w końcu udostępnienie oficjalnych klientów usług Apple Music oraz TV dla komputerów z systemem Windows (które do tej pory były obsługiwane przez przestarzały iTunes oraz webowe wersje).
Do tej pory Microsoft oferował dwa plany subskrypcji Office 365 dla użytkowników domowych - Family i Personal, gdzie podstawową różnicą była możliwość dzielenia się tym pierwszym z 5 dodatkowymi osobami. Oba jednak oferowały przede wszystkim dostęp do pakietu Office z dodatkami w rodzaju dodatkowej przestrzeni w chmurze.
Nie jest tajemnicą, że mapy Apple w wielu krajach dość znacząco ustępują mapom od Google, szczególnie jeśli chodzi o bazę punktów usługowych. Dysproporcja ta wynika w dużej mierze z tego, że Google mocno stawia na crowdsourcing danych od użytkowników, ułatwia też dodawanie danych samym przedsiębiorcom.
Smutny dzień dla posiadaczy pierwszej generacji gogli Quest. Meta właśnie ogłosiła zakończenie ich wsparcia w postaci aktualizacji oprogramowania z nowymi funkcjami oraz utrzymywania infrastruktury serwerowej do usług społecznościowych.