Windows 11 będzie mógł bezprzewodowo korzystać z aparatu w smartfonach z Androidem

Utworzono: 09 marzec 2024, 14:03 Autor :  
Microsoft wprowadza nową, wygodną funkcję dla użytkowników systemów Windows 11 i Android. Dzięki nadchodzącej aktualizacji, posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli bezprzewodowo używać kamer swoich telefonów lub tabletów jako kamer internetowych na komputerach PC z Windows 11. Funkcja ta jest obecnie dostępna dla uczestników programu Windows Insiders i ma zostać udostępniona szerszemu gronu użytkowników w ciągu kilku miesięcy.

Integracja kamery urządzenia z Androidem z komputerem PC jest prosta. Użytkownicy muszą zainstalować aplikację “Link to Windows” (w wersji 1.24012 lub nowszej) i korzystać z systemu Android 9 lub nowszego.

Funkcja kamery internetowej działa bezprzewodowo i oferuje elastyczne przełączanie między przednią a tylną kamerą. Użytkownicy mogą również wstrzymywać transmisję w razie potrzeby oraz korzystać z efektów podobnych do tych dostępnych w standardowych kamerach internetowych.

Źródło: Android CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 422 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...