FitBit jest znany między innymi z dość mocnej monetyzacji swoich usług. Nie tylko płacimy za urządzenia, ale także subskrypcję za dostęp do poszczególnych funkcji aplikacji, które u konkurencji często bywają za darmo.
Starsza część z Was być może pamięta aplikację o nazwie Hamachi, która w dawnych czasach służyła wielu do grania w gry multiplayer obsługujące jedynie sieć lokalną przez internet (tworząc sztuczną sieć lokalną między dwoma komputerami łączącymi się przez internet).
Niecałe dwa lata temu Google zapowiedziało udostępnienie obsługi profili na urządzeniach z Google TV (czyli Android TV ze specjalnym launcherem od Google znanym z ostatniego Chromecasta). Wyglądało na to, że posiadacze urządzeń z “czystym” Android TV będą musieli obejść się smakiem.
W porównaniu do zegarków Apple Watch (choć i tam ostatnio deweloperzy tracą zainteresowanie platformą), te z Wear OS na pokładzie cierpią na niedostatki w oprogramowaniu. Sytuacja poprawiła się nieco po premierze Wear OS 3.x, ale tylko trochę. Jedną z firm wykazujących zainteresowanie systemem Google jest Automattic.
Na początku lutego pisaliśmy o rozpoczęciu beta-testów integracji systemu konsol PlayStation 5 z komunikatorem Discord, wzorem Xboxa od Microsoftu. Kilka dni temu aktualizacja ta w końcu trafiła do stabilnej wersji oprogramowania, a więc do wszystkich posiadaczy urządzenia Sony.
Do tej pory, jeśli chcieliście korzystać w Apple Music z dobrodziejstw nowości jaką jest dźwięk przestrzenny w muzyce na inteligentnych głośnikach, to nie mieliście dużego wyboru - takie połączenie obsługiwały jedynie głośniki HomePod od Apple. To się jednak zmienia.
Na smartfonach i tabletach już od kilku lat można było z pomocą usług Google tłumaczyć tekst na obrazach, czy to dostarczanych na żywo z aparatu czy na zdjęciach bądź zrzutach ekranu. Na komputerach jednak takie opcje nie były szeroko dostępne.
W mijającym tygodniu Netflix ogłosił dodanie do swoich aplikacji klienckich przeznaczonych dla telewizorów opcji dostosowania wyglądu napisów do preferencji i potrzeb użytkownika. Trzeba przyznać, że serwis dość późno się zdecydował na taki krok.
W mijającym tygodniu Microsoft rozpoczął udostępnianie pierwszej większej aktualizacji systemu Windows 11 w tym roku, kodowo nazywanej “Moments 2”. Wprowadza ona szereg nowości testowanych w różnych kanałach programu Windows Insider od miesięcy oraz jedną świeżą “wrzutkę”.
Już dość dawno temu Twitter wprowadził subskrypcję Blue dającą płacącym użytkownikom więcej opcji w serwisie, ale do tej pory nie była ona dostępna nad Wisłą. Ponieważ jednak nowy właściciel Twittera desperacko szuka nowych źródeł pieniędzy, rozszerzenie dostępności było kwestią czasu.