Fossil kończy przygodę ze smartwatchami

Utworzono: 27 styczeń 2024, 18:01 Autor :  
W grudniu zaczęły się pojawiać nieoficjalne informacje pochodzące od sprzedawców i dystrybutorów, że Fossil zamierza porzucić rynek smartwatchy. Kilka dni temu producent zegarków w końcu zdecydował się oficjalnie ogłosić tę decyzję.

Oficjalne ogłoszenie nie tłumaczy wprost przyczyn tej decyzji, mówi jedynie o podjęciu takiej decyzji w świetle “znaczących zmian na rynku smartwatchy”. W praktyce więc zapewne chodzi o to, że póki Google i Qualcomm były niemal w całości odpowiedzialne za oprogramowanie i sprzęt, Fossil zaś jedynie dodawał do tego obudowę z paskiem, biznes się kręcił.

Natomiast teraz, kiedy od Wear OS 3.x po stronie producenta jest większa odpowiedzialność za oprogramowanie (a więc też koszty), a do tego samo Google weszło na rynek z Pixel Watchami razem z Samsungiem porzucającym Tizena, koszty jakie Fossil musiałby ponosić by cokolwiek znaczyć na rynku zapewne były dla firmy zbyt wysokie.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 296 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...