AMD też kończy wsparcie dla własnego streamingu gier przez sieć

Utworzono: 27 styczeń 2024, 18:01 Autor :  
Nieco ponad rok temu pisaliśmy, że NVIDIA zdecydowała się zakończyć rozwój funkcji GameStream zintegrowanej ze sterownikami do kart graficznych GeForce, która pozwalała na streaming gier w sieci lokalnej.

AMD też oferowało coś podobnego dla swoich kart Radeon o nazwie Link. I kilka dni temu również ogłosiło zakończenie wsparcia dla tego projektu (ma się zmaterializować w jednej z aktualizacji sterowników udostępnionej w tym kwartale).

Jakie alternatywy pozostają dla fanów lokalnego streamingu? Najłatwiejszym w obsłudze będzie chyba Steam Link/Remote Play. Z niezależnych natomiast Parsec i nieco bardziej skomplikowany zestaw Moonlight (klient) razem z Sunshine (serwer), które są otwarto źródłową implementacją GameStream od NVIDII (działającą też z kartami AMD).

Źródło: Tom’s HardwareKomentarze::DISQUS_COMMENTS 335 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...