NVIDIA kończy z lokalnym streamingiem gier

Utworzono: 18 grudzień 2022, 09:12 Autor :  
Przy okazji pierwszych urządzeń z serii SHIELD, NVIDIA dodała do sterowników swoich kart graficznych w systemach Windows funkcję GameStream, która oferowała lokalny streaming gier do wspomnianych urządzeń mobilnych. Z czasem pojawił się też open-source’owy klient Moonlight, pozwalający korzystać z tego rozwiązania również na innych platformach.

Wygląda jednak na to, że rozwiązanie to właśnie kończy swój żywot - NVIDIA rozesłała bowiem do posiadaczy SHIELDów maile zapowiadające koniec obsługi lokalnego streamingu gier. Firma kieruje użytkowników do rozwiązania wbudowanego w Steama lub własnej chmury GeForce NOW.

Ów mail jednak wprost zapowiada tylko usunięcie obsługi GameStream z aplikacji NVIDII dla Androida, więc nie jest do końca jasne jaki los czeka hosta opcji GameStream wbudowanego w sterowniki NVIDII.

Biorąc jednak pod uwagę, że oficjalnie służył on tylko wspomnianej aplikacji, zapewne też zostanie usunięty. Tu na szczęście też jest w razie co ratunek ze strony społeczności open-source, która stworzyła własną implementację hosta GameStream o nazwie Sunshine (w dodatku działa na wszystkich kartach graficznych, nie tylko od NVIDII).

Aktualizacja programu NVIDIA Games usuwająca lokalny streaming ma zostać udostępniona w połowie lutego 2023.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 566 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...