Disney pracuje nad urządzeniem pozwalającym naturalnie chodzić w VR

Utworzono: 27 styczeń 2024, 18:01 Autor :  
Jednym z problemów wirtualnej rzeczywistości jest kwestia poruszania się w niej - przy próbie normalnego chodzenia szybko trafimy na ściany pokoju. Alternatywą jest albo teleportowanie się zamiast chodzenia, albo regularne resetowanie pozycji w wirtualnym świecie.

Oczywiście są akcesoria w postaci specjalnych bieżni, ale do tej pory nie dość, że były one duże, to też mało poręczne. Do tego obsługiwały zwykle tylko jedną osobę.

Jeden z działów Disneya pochwalił się ostatnio prototypem nowego urządzenia, które pozwala na chodzenie w VR przez nawet kilka osób jednocześnie. Ponadto nie wymaga przypinania ich żadnymi pasami ani niczym podobnym.

Z drugiej strony niestety raczej nie nada się do zastosowań domowych, przynajmniej w obecnej formie (być może kiedyś powstanie mniejsza wersja dla jednej osoby, która prędzej będzie miała sens w domu).

Źródło: Road To VRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 323 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...