Google przygotowuje wersję Chrome'a dla Windows on ARM

Utworzono: 27 styczeń 2024, 18:01 Autor :  
Windows dla procesorów ARM jest ciągle w większości ignorowany. Jednym z powodów jest to, że nadal większość oprogramowania dla okienek nie jest tworzonych z myślą o tej architekturze, zaś emulacja tego pisanego dla układów x86 zauważalnie spowalnia ich działanie oraz zwiększa użycie baterii (niwelując tym samym zyski z przejścia na ARM).

Przykładowo najpopularniejsza przeglądarka internetowa (czyli Google Chrome) do tej pory nie miała wersji ARM dla okienek, mimo iż jej open-source’owa baza (Chromium) ma taką kompilację od dawna (dzięki Microsoftowi, który wykorzystuje ją w swojej przeglądarce Chrome).

Powoli zaczyna się to jednak zmieniać - kilka dni temu zauważono, że na stronie pobierania Google Chrome Canary (czyli najmniej stabilnego wydania przeglądarki, aktualizowanego codziennie) pojawił się instalator okienkowej wersji dla ARM. Niestety, nie wiadomo kiedy ta zmiana może dotrzeć do stabilnego kanału (teoretycznie może już za dwa miesiące, ale z racji jej rozmiarów Google może się zdecydować testować ją dłużej).

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 792 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...