Fossil porzuci smartwatche z Wear OS?

Utworzono: 23 grudzień 2023, 13:12 Autor :  
Od czasu pokazania ostatniej generacji zegarków z Wear OS (i ich odświeżonych wersji), Fossil nie zapowiedział żadnego nowego sprzętu. Jedyną nowością od firmy było długo oczekiwane udostępnienie aktualizacji do Wear OS 3.5 (w momencie, kiedy zegarki Samsunga miały już od jakiegoś czasu Wear OS 4.0).

Wedle plotek, firma ma myśleć nad wyjściem z rynku smartwatchy z Wear OS. Do niedawna miała tu łatwo - nie musiała zbyt wiele robić by wypuszczać na rynek kolejne zegarki, ponieważ za większość oprogramowani odpowiadało albo Google, albo Qualcomm. Konkurencja też była niewielka. Wear OS 3.x nieco zmienił sytuację.

Mamy z jednej strony Samsunga, który nie dość, że pierwszy ma nowe wersje systemu, to sporo inwestuje w swoje oprogramowanie i sprzęt. Jest też Google ze swoimi Pixelami, które też nowe wersje Wear OS będzie miało szybciej niż inni (poza Samsungiem).

Najwyraźniej Fossil obawia się, że w takiej sytuacji musiałby inwestować zbyt dużo środków we własne oprogramowanie i sprzęt by wystarczająco wyróżniać się na tle Google i Samsunga.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 485 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...