Google nareszcie stworzy system kopii zapasowej w Wear OS?

Utworzono: 21 sierpień 2022, 12:08 Autor :  
Do tej pory zegarki z Wear OS nie oferowały wbudowanego systemu tworzenia kopii zapasowej danych przyjaznego dla użytkownika. Niektórzy producenci (np. Samsung) dodawali własne, ale te też nie były doskonałe (Samsung nie tworzy kopii aplikacji trzecich).

Na początku może było to uzasadnione, kiedy praktycznie wszystkie aplikacje i tak łączyły się z odpowiednikami na telefonie. Ale dzisiaj mamy już sporo niezależnych aplikacji i ich ponowna konfiguracja na zegarku może zająć trochę czasu.

Wygląda jednak na to, że Google pracuje nad systemowym mechanizmem kopii zapasowej, mającym być częścią usługi Google One podobnie jak na telefonach. W najnowszej becie pakietu Play Services odkryto bowiem elementy sugerujące dodanie możliwości tworzenia kopii zapasowej danych z zegarków z Wear OS.

Niestety, z dostępnych elementów nie da się wywnioskować jakie konkretnie dane będą zachowywane w chmurze ani czy będzie to darmowe czy płatne (na telefonie tworzenie kopii niektórych danych jak MMSy jest płatne).

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 470 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...