Pod koniec grudnia pisaliśmy o plotkach mówiących o odświeżeniu przez Philipsa bezprzewodowego pilota do zarządzania oświetleniem Hue. Kilka dni temu firma oficjalnie zaprezentowała nowy model. A także specjalny moduł do tradycyjnych przełączników.
Samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości od Facebooka, czyli Oculus Quest zdenerwowały ostatnio użytkowników wymogiem logowania kontem Facebooka na ich drugiej generacji, ale z drugiej strony sprzedały się już w większej ilości niż pierwsza generacja.
Usługi grania w chmurze stają się coraz bardziej popularne, co zachęca producentów kolejnych urządzeń do współpracy z ich twórcami celem dodania ich obsługi na ich produktach. Taką współpracę ogłosiło kilka dni temu LG.
Inteligentne odkurzacze na dobre zadomowiły się już w wielu domach, ciągle jednak wiele z nich (szczególnie tych tańszych) ma problem z małym pojemnikiem, który trzeba opróżniać po niemal każdym odkurzaniu. To się może niedługo zmienić w wypadku urządzeń od Roborock.
Dwa lata temu Lenovo zaprezentowało urządzenie z nowej kategorii sprzętów zintegrowanych z Asystentem Google - inteligentny budzik (Lenovo Smart Clock). Było to połączenie Google Home mini z malutkim, 4-calowym ekranem IPS.
Niedługo po pojawieniu się aplikacji OnePlus Health z w Google Play, OnePlus zaprezentował oficjalnie swoją pierwszą opaskę fitness - OnePlus Band. Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenie wydaje się być przemianowaną wersją produktu Oppo przeznaczonego na rynek chiński.
W mijającym tygodniu koncern zaprezentował tegoroczne modele telewizorów z linii Bravia XR. Wszystkie urządzenia z wyższej półki (czyli obsługujące rozdzielczości 8K lub 4K) wspierają już odświeżanie 120 Hz przy 4K, VRR (variable refresh rate), ALLM (auto low latency mode) oraz eARC od razu po wyjęciu z pudełka.
Na początku stycznia pisaliśmy, że OnePlus jeszcze w tym kwartale ma zamiar wprowadzić do sprzedaży własną opaskę fitness. Wygląda na to, że jej premiera zbliża się wielkimi krokami, ponieważ w Play Store pojawiła się właśnie aplikacja OnePlus Health do zarządzania urządzeniem.
Temat technologii do śledzenia kontaktów w celu ułatwiania wyłapywania osób mogących się zakazić koronawirusem przycichł w ostatnim czasie, zapewne z powodu marnego przyjęcia się takiego rozwiązania na zachodzie.
Na początku tego roku posiadacze wielu zegarków czy opasek fitness z wbudowanym GPSem, które korzystają z układu Sony, zaczęli się skarżyć na problemy z błędnym rejestrowaniem ich lokalizacji - sam ślad był poprawny, ale zwykle przesunięty na mapie.