Gogle Oculus Quest z wykrywaniem "wtargnięć" do strefy gry i synchronizacją powiadomień z Androida

Utworzono: 06 listopad 2021, 13:11 Autor :  
W kwietniu tego roku pojawiły się nieoficjalne informacje, że Oculus planuje rozbudowanie systemu bezpieczeństwa gogli Quest (do tej pory pilnującego przede wszystkim, żebyśmy nie wychodzili poza wyznaczony obszar) o wykrywanie ludzi czy zwierzaków mogących wchodzić w nasze pole gry.

Bazowało to na plikach znalezionych w systemie gogli Quest. Dopiero pół roku później, producent oficjalnie tę opcję zapowiedział i rozpoczął jej udostępnianie. Nazwano ją Space Sense i jest częścią aktualizacji systemu do wersji oznaczonej numerkiem 34 (aczkolwiek włączaną osobno po stronie serwera, więc sama instalacja nowej wersji może nie wystarczyć).

Na razie opcja ta ma status eksperymentalny, więc trzeba ją ręcznie aktywować w sekcji ustawień zbierającej wszystkie testowe elementy oprogramowania. Po włączeniu, kiedy ktoś wejdzie w nasze pole gry będziemy mogli zobaczyć jego obrys.

Inną ważną nowością jest dodanie obsługi synchronizacji powiadomień z telefonu dla urządzeń z Androidem (do tej pory wspierane były jedynie iPhone’y). Niestety, tu także mamy do czynienia ze stopniowym udostępnianiem, więc po instalacji aktualizacji nadal trzeba czekać na “łaskę” serwerów Oculusa.

Źródło: Android CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 258 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...