Apple zapowiada usługę Business Essentials dla małych firm

Utworzono: 13 listopad 2021, 11:11 Autor :  
Do tej pory firma z Cupertino nie oferowała własnej usługi do pełnego zarządzania flotą urządzeń własnej produkcji. Była darmowa usługa Business Manager, ale by móc z nią zrobić coś więcej konieczne było posiadanie własnych serwerów MDM lub wykupowanie płatnych rozwiązań chmurowych innych firm (np. Intune od Microsoftu), co ograniczało jej zastosowanie raczej do większych firm.

Teraz Apple zapowiedziało wprowadzenie subskrypcji Business Essentials, które mają w jednym miejscu zebrać zarządzanie urządzeniami - w tym zainstalowanymi aplikacjami, kopiami zapasowymi (dzięki osobnemu, służbowemu kontu iCloud), zabezpieczeniami, aktualizacjami, a nawet naprawami w autoryzowanym serwisie.

Usługa będzie przeznaczona dla firm do 500 pracowników. Obecnie ruszyły jej testy w Stanach Zjednoczonych, a właściwa premiera ma mieć miejsce wiosną 2022 roku. Ceny kształtują się następująco: 3 (około 12 zł bez VATu) / miesiąc za jedno urządzenie i 50 GB miejsca w iCloud, 7 (około 30 zł bez VATu) / miesiąc za trzy urządzenia per użytkownik i 200 GB miejsca w chmurze oraz 13 $ (około 50 zł bez VATu) za to samo, tylko z 2 TB miejsca w iCloud.

Źródło: MacRumorsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 190 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...