Amazon Prime Video zyskał opcję udostępniania krótkich klipów w mediach społecznościowych

Utworzono: 13 listopad 2021, 11:11 Autor :  
Serwisy VOD nie są zwykle zbyt przyjazne dzieleniu się treściami w mediach społecznościowych. I nie chodzi tu o publikowanie całych filmów czy seriali, ale krótkich wycinków czy nawet zrzutów ekranu.

Te ostatnie oczywiście możemy bez problemu wykonywać na komputerach, ale na urządzeniach mobilnych są najczęściej zablokowane przez DRM (zrzut się wykona, ale zobaczymy tylko interfejs aplikacji, zamiast klatki filmu będzie natomiast czerń). O dzieleniu się krótkimi wycinkami tym bardziej nie było więc mowy.

Z bezpośrednimi linkami do materiałów w nich też często jest problem. Amazon najwyraźniej chce to jednak zmienić - właśnie ogłoszono, że w oficjalnym kliencie Prime Video dla iOS zaczeła powoli pojawiać się opcja udostępniania w mediach społecznościowych klipów o długości do 30 sekund (możemy je przyciąć, aby obejmowały interesujący nas fragment).

Obecnie nowa opcja jest dostępna jedynie dla The Wilds, Invincible, Fairfax oraz pierwszego sezonu The Boys. Amazon zapowiada jednak stopniowe rozszerzanie jej na kolejne materiały ze swojej biblioteki.

Źródło: The Verge

Komentarze::DISQUS_COMMENTS 202 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...